Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
У Верховній Раді 2 червня зареєстрований як невідкладний президентський законопроект №5599 про боротьбу з олігархами, а вже наступного дня на сайті українського парламенту був опублікований текст проекту закону.
Закон про олігархів - фото з відкритих джерел
Економічний експерт, координатор громадської ініціативи "Рух бізнесу України" Андрій Гарнат поділився з порталом "Коментарі" думкою, для чого насправді міг бути створений закон про деолігархізацію.
За словами фахівця, заявлений сенс "Проекту закону про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" №5599 гранично простий — відключення можливості у фінансово-промислових груп і окремих осіб задавати свій власний порядок денний в українських медіа. І, на перший погляд, все виглядає логічно і швидко піддається реалізації. Але вдаючись в деталі глибше, починають вимальовуватися цікаві нюанси, сукупність яких підсвічує законопроект вже в іншому світлі та з іншим змістом.
Він нагадує, що президент обґрунтовує необхідність прийняття даного законопроекту словами: "олігархи не будуть впливати на ЗМІ і політику".
З огляду на вищенаведене, експерт ставить ще одне питання: "А чи не переділ це медійного ринку під угодних пропрезидентських осіб?"
Раніше портал "Коментарі" писав, чи потрібен Україні закон про олігархів.
Новини