Головна Новини Суспільство події Допомагають РФ обходити санкції: проти кого ЄС та G7 мають намір посилити тиск
commentss НОВИНИ Всі новини

Допомагають РФ обходити санкції: проти кого ЄС та G7 мають намір посилити тиск

Країни ЄС та G7 планують посилити тиск на банки, які допомагають Росії ухилятися від санкцій

1 червня 2024, 10:30
Поділіться публікацією:

Країни G7 та Європейський Союз обговорюють запровадження санкцій проти банків третіх країн, які допомагають обходити санкції фінансовій системі Росії. Як передає портал "Коментарі", про це повідомило інформагентство "Bloomberg" із посиланням на інформованих співрозмовників.

Допомагають РФ обходити санкції: проти кого ЄС та G7 мають намір посилити тиск

Санкції проти банків, що допомагають Росії. Фото: з відкритих джерел

За інформацією видання, деякі союзники розглядають заходи, спрямовані на кредиторів третіх країн, які використовують систему обміну фінансовими повідомленнями Банку Росії, що є аналогом російського SWIFT. Це хочуть запровадити через їхню допомогу Росії обходити санкції, які запровадили 2022 року.

Видання наголосило, що чиновники зосередили свою увагу на банках, які нібито сприяли деяким із цих транзакцій, попередивши їх про нові штрафи. Це змусило кількох кредиторів посилити обмеження та призвело до падіння російського імпорту.

Обговорення відбуваються напередодні зустрічі G7 в Італії у липні, де глави урядів планують узгодити комплекс заходів для кращого дотримання санкцій, накладених на Росію за її війну проти України.

9 травня Фінляндія, Естонія, Польща, Литва та Латвія підписали угоду, яка посилить контроль Європейського Союзу за дотриманням візових вимог щодо Росії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Євросоюз продовжує розмірковувати над 14-м пакетом санкцій проти РФ, куди може увійти і заборона використання портів ЄС для реекспорту скрапленого природного газу (СПГ). Франція та Нідерланди також домагаються запровадження санкцій ЄС проти будь-якого банку у світі, який допомагає російським військовим оплачувати товари чи технології для зброї. Угорщина зазвичай ставить палиці в колеса гіпотетичним обмеженням. На паузі, мабуть, і історія з використанням на користь Україні російських заморожених активів. Що зараз можна сказати про вплив санкцій на РФ і про перспективи нових обмежень? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини