Головна Новини Суспільство події Доленосне 15 березня: чому не збулося "пророцтво" Дмитра Гордона
commentss НОВИНИ Всі новини

Доленосне 15 березня: чому не збулося "пророцтво" Дмитра Гордона

За словами журналіста, вихід "сенсаційного" фільму-розслідування про "вагнерівців" перенесений через візит його автора до Києва

15 березня 2021, 14:22 comments3222
Поділіться публікацією:

Фільм від Bellingcat, присвячений розслідуванню зриву української спецоперації із затримання "вагнерівців", анонсований на 15 березня, побачить світ приблизно 5 квітня. Про це сказав журналіст Дмитро Гордон, який і спрогнозував "важкий день" для українського суспільства з виходом даного фільму.

Доленосне 15 березня: чому не збулося "пророцтво" Дмитра Гордона

Колаж: Д. Романюк/Comments.ua

"За моїми даними, 15 березня мав з'явитися цей фільм. Відразу скажу, що цей фільм з'явиться 5 квітня, плюс-мінус кілька днів", — сказав Гордон.

Сам журналіст зазначив, що нова дата фільму була обрана через візит автора розслідування Христо Грозєва в столицю України.

Що ж все-таки стояло за заявою Гордона? Чому "пророцтво" не збулося і чого чекати далі? На ці питання порталу "Коментарі" відповіли експерти.

Розслідування буде відігравати серйозну роль в суспільно-політичному житті України

Керівник Центру суспільно-інформаційних технологій "Форум", політичний експерт Валерій Димов вважає, що Гордон просто привертає до себе увагу. І судячи з коментарів і телесюжетів навколо його заяви — своє завдання виконав.

"Що стосується контексту того, за допомогою чого хотів привернути увагу, це — фільм-розслідування Bellingcat про провал спецоперації із затримання "вагнерівців" влітку минулого року. Багато вказує на те, що злив пішов не без допомоги Офісу президента України. Навколо цього і йде зараз активна інформаційна битва. Одні завдають удару, в тому числі анонсуючи розслідування. Інші намагаються перебити цю інформаційну хвилю іншою, — пояснює Валерій Димов. — Незабаром після анонсу "важкого дня" сам Гордон зізнався, що мав на увазі саме розслідування Bellingcat. Судячи з розігрітих пристрастей навколо теми, він просто вирішив погрітися в променях. Як робив вже не раз, анонсуючи ті чи інші речі, до яких сам стосунку не мав. Сам же Гордон вже повідомив, що тепер фільм вийде, напевно, у квітні. Якоюсь мірою "примазується" до чужої слави. Хоч такі спойлери часто дискредитують самі розслідування. Люди ставляться до цього вже не як до доказів і фактів, а як до якогось вигаданого сюжету. Що сказати... бути Нострадамусом і Вангою в одному флаконі — в цьому весь Гордон. При цьому він схожий на хлопчика з відомої притчі, який кричить: "Вовки! Вовки!". А коли дійсно прибігли вовки, йому вже ніхто не повірив. Але для своєї аудиторії Гордон був і залишається "пророком", який "щось" знає, і це "щось" рано чи пізно станеться.

Тим часом саме розслідування, на думку експерта, буде відігравати серйозну роль в суспільно-політичному житті України.

"Потрібно розуміти, що Bellingcat — не просто інтернет-видання, як пишуть деякі, а серйозна структура міжнародних розслідувачів. І наведені ними аргументи прийняті, наприклад, судом Гааги з приводу збиття МН-17 над Донеччиною влітку 2014 роки (всі сліди ведуть до росіян). Також ця структура довела, що РФ розстрілювали зі своєї території українські військові частини того ж літа, а потім і зовсім вторглася на території України. На рахунку Bellingcat — розслідування замаху на Навального "Новачком", багато інших ... І якщо Bellingcat має певні дані про причетність нашої влади до провалу затримання "вагнерівців", це може мати серйозні наслідки", — попереджає Валерій Димов.

Він також зазначає, що дії нашої влади дивним чином підливають масла у вогонь.

"Зсув керівника Головного управління розвідки Бурби, позбавлення його охорони, зустріч з керівництвом Мі-6 з нібито проханнями впливати на Bellingcat. Це виглядає як спроба інформаційно погасити назріваючий скандал", — вважає Валерій Димов.

Є питання з точки зору чистоти інформаційного простору

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що ми побачили класичний хайп з боку Гордона, який славиться такими заявами.

"Він завжди підкреслює, що знає трохи більше інших журналістів, а то і сильних світу цього. В результаті привертає увагу, в тому числі до своїх інтерв'ю. Він робить їх багато, найчастіше — прекрасно, вміє розговорити співрозмовника. Але тут би — чим менше коментарів тих, хто не залучений в тему ситуації з "вагнерівцями", тим менше приводів для спекуляцій. Але на виході — все обговорюють "пророцтва Гордона", а він викочує інтерв'ю з редактором Цензор.Нет Юрієм Бутусовим, який, наскільки відомо, давав коментарі й представникам Bellingcat. Чисто з журналістської позиції, для залучення аудиторії, Гордон все правильно робить. А з точки зору чистоти інформаційного простору — є питання", — підкреслює Ігор Рейтерович.

Він пояснює, що тема "вагнерівців", політичної кризи в Україні — популярні. Але спроби "хайпанути" на них розмивають межу між реальною, серйозною журналістикою — і інформаційними маніпуляціями.

"З одного боку — суспільно-важлива тема. З іншого — і такі спекуляції навколо неї. Я типу "в темі", наближений до осіб, які щось знають ... Це точно не на користь розслідування і створюваній навколо нього громадської думки, — упевнений експерт. — Що буде далі? Буде фільм, який вийде не тоді, коли напрогнозує Гордон, а коли вирішать самі його творці. А що буде потім — залежить від фактів, які будуть викладені в розслідуванні. І від сприйняття цих фактів і всередині України, і за кордоном".

Раніше портал "Коментарі" розповідав, якою може бути реакція суспільства на фільм Bellingcat, а також по кому може вдарити викладена там інформація.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини