Головна Новини Суспільство події Данілов все-таки має рацію: як швидко закінчиться війна в Україні – що може вплинути на ситуацію
commentss НОВИНИ Всі новини

Данілов все-таки має рацію: як швидко закінчиться війна в Україні – що може вплинути на ситуацію

Експерти зазначають, що українцям потрібно набратися терпіння, адже про кінець війни поки що говорити не доводиться

5 травня 2022, 13:00 comments1868
Поділіться публікацією:

Російсько-українська війна буде тривалою, завершення так званої "гарячої фази" не варто очікувати у травні. Про це заявив секретар Ради з нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов. В аналогічному ключі висловлювалися й інші топ-спікери чинної влади. Експерти проаналізували ці заяви для видання "Коментарі", а також спрогнозували, коли і за яких умов може завершитись російсько-українська війна.

Данілов все-таки має рацію: як швидко закінчиться війна в Україні – що може вплинути на ситуацію

Війна в Україні. Фото: Генштаб ЗСУ

Війна може затягнутися не лише на травень, а й на весь літній період

Військовий оглядач, головний редактор "Апострофа" Денис Попович солідарний з Даніловим в тому, що у травні навряд чи настане кінець війні.

"Перемога в ній може бути досягнута лише наступальними діями, а ми до них поки що не перейшли, чекаючи на прибуття західних озброєнь. Тому, боюся, йдеться не лише про травень, а й про повністю зіпсовану літню відпустку", – пояснює експерт.

За словами Дениса Поповича, безглуздо гадати, коли закінчиться війна. Потрібно просто робити свою роботу для того, щоб наблизити її до переможного завершення.

"Так само вважаю марним і підрахунок кількості ракет, що залишилися у противника, – зазначає експерт. – Хоча б тому, що ми не знаємо точно, якими були вихідні запаси. Обстріли не припиняться до завершення війни. Тому ракети потрібно просто збивати і знову ж таки наближати день нашої перемоги всіма доступними способами".

Говорити про те, що війна закінчиться в найближчому майбутньому – поки не доводиться. Генеральної битви ще не було

Військовий експерт Михайло Жирохов упевнений у тому, що коли завершиться російсько-українська війна – не знає ніхто. Це, зазначає він, залежить від багатьох факторів, які зараз неможливо врахувати.

"Говорити про те, що війна закінчиться в найближчому майбутньому (до кінця цього року, в наступному) – поки що не доводиться. Генеральної битви поки що не було. Росіяни не досягли своїх цілей, які вже шість разів міняли. Українське суспільство точно не готове до капітуляції. Але поки що не видно, як можна перемогти", – зазначає експерт.

Михайло Жирохов нагадує, що Росія є досить великою країною, щоб у військовому протистоянні її здолати. Ресурсами однієї України це неможливо. Адже проти нас – 140 мільйонів росіян із потужнішим озброєнням. До того ж війна йде на нашій території.

"Так, у нас є мотивація, союзники допомагають зброєю, іншими ресурсами, надають дипломатичну підтримку, запроваджують санкції проти агресора. Але ж воювати безпосередньо на полі бою доводиться саме українцям. Несучи серйозні втрати. Зараз у нас триває 4-а хвиля мобілізації. Тоді як навіть 2014-го, нагадаю, було шість таких хвиль. Тож, швидше за все, все – надовго", – попереджає Михайло Жирохов.

За його словами, те, що ми вистояли, – вже диво. І саме так розглядається вже західні військові коледжі.

"Адже ми спочатку не отримували від Заходу необхідне озброєння, бо вважалося, що 3-4 дні, максимум тижня – і українська армія ляже. А навіщо давати зброю, яка потім потрапить до рук росіян? І тут була своєрідна логіка, визнає експерт. – Ну, а після того, як вистояли та продовжили опір, змінилася і логіка поставок нам озброєння".

У РФ йде мілітарна риторика і вона лише посилюється

Аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко наголошує, що на 71 день російської широкомасштабної агресії, коли триває гаряча фаза, складно робити будь-які точні прогнози її завершення, встановлення миру. Особливо коли російська сторона фактично маніпулює мирними переговорами, проводить наступальні бойові дії у східних та південних українських регіонах.

"Ми не бачимо ознак політичної волі РФ змінити ситуацію, – каже аналітик. – Ескалація з боку країни-агресора продовжується. Постійних ракетних обстрілів зазнають усі українські області, навіть Закарпаття. У РФ триває мілітарна риторика. І вона лише посилюється. Вже звучать погрози країнам ЄС здійсненням "рішучого удару". Все схоже на переведення війни у ​​тривалу фазу. Але навіть сценарій "заморозки" війни (якесь перемир'я) не дасть жодних гарантій для безпеки, встановлення міцного миру".

Юлія Тищенко впевнена, що Україні потрібно сформувати та просувати свої наративи щодо того, ЩО для нас означає стійкий та справедливий мир. А це насамперед – відновлення цілісності, зрозумілі та ефективні гарантії безпеки.

"Бо ознакою сталого миру є умови неповторення війни, – пояснює експерт. – Це залежить і від трансформації у самій РФ. Поки що неможливо сказати, яким чином вони відбудуться. Яка справжня економічна ситуація в Росії, який ресурс міцності російської військової та політичної машини. Але він точно не безмежний".

Отже, продовжує аналітик, чіткі прогнози, коли ситуація складна та динамічна, робити практично неможливо.

"Наративи про довгий характер війни надають згуртованому українському суспільству реальну картину для розуміння ситуації. Можливість подальшої адаптації до складних умов, економічних, соціальних, – пояснює Юлія Тищенко. – Але, звичайно, на користь усіх українців (включно з тими, хто отримав тимчасовий притулок через війну поза нашою країною, хто став внутрішнім вимушеним переселенцем) зробити все, щоб не допустити довготривалий характер війни".

Читайте також на порталі "Коментарі" — військовий експерт сказав, про яку "перемогу" в Україні оголосить Путін 9 травня.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини