Головна Новини Суспільство події Чому візит делегації СА в Україну важливий геополітично – як це може допомогти у війні з РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому візит делегації СА в Україну важливий геополітично – як це може допомогти у війні з РФ

Зближення РФ та Ірану у військовій сфері порушило негласний консенсус, який був між Москвою та Ер-Ріядом

27 лютого 2023, 14:04 comments1267
Поділіться публікацією:

У спектрі уваги видання "Коментарі" продовжує залишатися історичний візит делегації Саудівської Аравії (СА) до України. Тепер експерти розповіли нам не лише про економічну, а й про політичну і навіть геополітичну важливість цієї зустрічі.

Чому візит делегації СА в Україну важливий геополітично – як це може допомогти у війні з РФ

Зустріч президента України з міністром закордонних справ Королівства Саудівська Аравія

СА протистоїть у Перській затоці – Ірану, безпілотники якого атакують не лише Україну, а й нафтопереробні заводи в Саудівській Аравії

Експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ вважає, що це є досить цікавий візит. Причому не лише тим, що Україна отримала черговий пакет допомоги (гуманітарна допомога на 100 млн дол. та нафтопродукти на 300 млн дол).

"Важливо також розуміти, що це перший візит міністра закордонних справ Саудівської Аравії (СА) за весь час дипломатичних відносин. І якщо подивитися на персоналії (а для Сходу це завжди дуже важливо), то глава МЗС СА – принц крові Фейсал бін Фархан Аль Сауд. Він працював дипломатом у Берліні, Вашингтоні. І, як то кажуть, виконує досить делікатні та важливі доручення наслідного принца. У минулому році отримав найвищий орден Королівства з рук чинного короля — найбільш вікового монарха у світі. Це явно не простий візит, – наголошує експерт. – Тим більше, враховуючи, що арабський геополітичний протокластер (який поки не став глобальним економічним і політичним кластером, але найближчим часом може стати) починає відігравати все більш важливу роль у світовій політиці. І це із розряду тих контактів, про які президент Зеленський говорив ще минулого року. Наголошуючи на важливості активізувати українську міжнародну політику в Африці, Азії тощо. Прояв роботи нашої дипломатії на різних рівнях, зокрема мультикультурному".

За словами Олексія Куща, слід також розуміти, що СА (суннітська мусульманська держава) протистоїть у Перській затоці – Ірану (шиїтська мусульманська держава), безпілотники якої атакують не лише Україну (руками росіян), а й нафтопереробні заводи в Саудівській Аравії. Крім того, Іран підтримує хуситів (шиїстських повстанців) у Ємені, де СА навіть проводила свою спецоперацію.

"Зближення РФ та Ірану у військовій сфері порушило негласний консенсус, який був між Москвою та Ер-Ріядом. Він полягав у тому, що РФ не надає Ірану військових технологій, а СА стримує фінансування та обмежує контакти ваххабітських організацій, що виникають на її території, з відповідними – російськими. А Саудівська Аравія має дуже сильний вплив на різні мусульманські групи, насамперед на Північному Кавказі, – наголошує експерт. – Але Москва цей негласний консенсус порушила, почавши різко обмінюватись з Іраном військовими технологіями. Відповідно, у СА тепер розв'язані руки. У тому числі у ракурсі співпраці з Україною у військово-технічній сфері".

Для Кремля негатив не лише у цьому, упевнений Олексій Кущ. На його думку, якщо Саудівська Аравія активізує свої контакти в мусульманському світі РФ, це може закінчитися для останньої вкрай неприємними сюрпризами.

Україна з СА може мати точки дотику за принципом "ворог мого ворога – мій друг"

Експерт Українського інституту політики Микола Спіридонов розмірковує так:

"За рік міжнародна підтримка України не лише не знизилася, а навіть розширюється. І візит до Києва делегації Саудівської Аравії говорить про те, що країни, які раніше вагалися щодо ставлення до цієї війни, дедалі більше стають на бік України".

У СА, зазначає експерт, були різні зигзаги у зовнішній політиці: періоди потепління з РФ та похолодання зі США, зворотні рухи. Це країна, яка довго придивляється – і лише потім ухвалює рішення. Але якщо вже навіть Саудівська Аравія почала відкрито підтримувати Україну, це багато про що говорить, вважає Микола Спіридонов.

"Україна з СА може мати точки дотику за принципом "ворог мого ворога — мій друг". А Саудівська Аравія, як і в нас, має явні проблеми з Іраном. Який, як ми знаємо, постачає РФ дрони, які періодично атакують Україну. Ходять розмови про постачання ракет та снарядів. Тож на даному етапі Іран для СА та України – спільний ворог", – наголошує експерт.

Безумовно, продовжує він, розширення міжнародної коаліції щодо підтримки України позитивним для нас чином позначиться на нашій боротьбі з російською агресією. Це означає наближення нашої перемоги. Чим більше і стабільніше нас підтримує світ, тим швидше ми відстоїмо свою незалежність та територіальну цілісність, наголошує Микола Спіридонов.

"Важливо, – зазначає він, – розуміти, що СА багата тим самим, чим РФ – нафтою і газом. І чим активніше Саудівська Аравія виходитиме на цей ринок, тим менше місця для росіян. Що вдарить по надходженню коштів у країну-агресора, знову ж таки, прискорюючи українську перемогу у цій війні".

Читайте також на порталі "Коментарі" — вибухи на аеродромі в Мачулищах: про що говорить те, що сталося, – чому варто задуматися лукашенка.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини