Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що готовий розглянути введення французьких військ в Україну за двох умов: якщо росіяни прорвуть лінію фронту, а також, якщо наша країна сама попросить допомоги. У відповідь Росія сипле традиційними погрозами, а їй підспівують керівники деяких країн ЄС, які мають явно проросійські погляди – як той самий прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Тим часом, низка країн НАТО (Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Польща та Великобританія) виступили з жорсткими звинуваченнями РФ, пригрозивши діями у відповідь за її агресивні дії проти країн-членів Альянсу. Про що говорить риторика і дії окремих членів НАТО на адресу РФ? Чи можуть бути більш серйозні кроки для приборкання країни-агресора? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: Міноборони України
Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко поділився такими думками:
Експерт акцентує, що ніхто вже не воює за старими законами та звичаями сухопутної війни, коли деякі країни оголошували про те, що вступають у війну і таке інше. Росія, починаючи агресію проти України 2014-го, всім розповідала, що її немає, нагадує він. При цьому захоплювала Крим, а потім розпалювала гібридну війну на Донбасі. Потім у 2022-му почала, за кремлівськими термінами, знову ж таки, не офіційну війну, а "спеціальну військову операцію". Насправді з 2014 року у нас – війна, наголошує Андрій Сенченко. Причому, не лише у нас.
По суті, це все – прояв Третьої світової війни, яку веде проти демократичного табору конгломерат авторитарних режимів, упевнений він. Зараз у цю нову вісь зла вочевидь входять Росія, Іран, Північна Корея. Трохи осторонь намагається стояти Китай, ніби над сутичкою. Хоча він бере досить активну участь у війні проти демократій, підстобуюючи та підживлюючи вищезгадану вісь зла, зазначає Андрій Сенченко.
Експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ нагадує, що президент України Володимир Зеленський вже зазначив – запрошення союзних військ на територію України є винятковим суверенним правом нашої країни. І воно не може обговорюватись без участі України.
На його думку, реакція РФ тут прогнозована, але Франція – це не Німеччина і рівень самостійності у прийнятті рішень у Парижі значно вище. Тобто там не реагуватимуть на погрози Москви, прогнозує Олексій Кущ.
Читайте також на порталі "Коментарі" — які перспективи переговорів України та РФ: що відбудеться після саміту миру.
Новини