Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент США Джо Байдена та лідер Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін можуть зустрітися на полях саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), який відбудеться 11-17 листопада у Сан-Франциско. Тим часом стало відомо, що США наклали санкції на понад 40 компаній з Китаю через сприяння російській оборонці. Які очікування від гіпотетичної зустрічі американського та китайського лідерів? Чи вдасться покращити відносини між країнами, а також переконати КНР не підігравати РФ у її агресії проти України? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
США та Китай. Фото: із відкритих джерел
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький поділився такою думкою:
Більше того, продовжує він, – і російсько-українська війна, і ізраїльсько-арабська теж стають полем протидії американців та китайців.
За його словами, це практика, яка існувала за часів Холодної війни. Коли є два блоки – СРСР та його сателіти – і США із союзниками. Між собою Союз та Штати не воювали, але вся планета, по суті, була їх полем бою, коли вони підтримували ті чи інші режими (повстанців) – і воювали по суті їхніми руками. Або були присутні в тій чи іншій війні самі (Корея, В'єтнам, Афганістан), не доводячи це до прямих зіткнень між собою.
Економічний та політичний експерт Борис Кушнірук вважає, що відносини між Вашингтоном та Пекіном не покращуватимуться. Вони, щоправда, і не перебувають у певній гарячій стадії, уточнює експерт. Йде стратегічна гра, в якій неможливо швидко перемогти чи програти. Своєрідна шахова партія.
Він зазначає, що також слід розуміти – КНР зіткнулася з економічною кризою стратегічного характеру, що наростає. І Китаю важливо обійтися без жорсткої конфронтації зі США. Інакше це вдарить по його економіці.
Читайте також на порталі "Коментарі" – чи відвернеться головний союзник від України – від чого залежатиме допомога США.
Новини