Головна Новини Суспільство події Чому розширення НАТО важливе для США та України – чи варто Києву шукати альтернативу
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому розширення НАТО важливе для США та України – чи варто Києву шукати альтернативу

Те, що відбувається із заявками Швеції та Фінляндії на членство в НАТО, має стати уроком для України

26 травня 2022, 15:32 comments1896
Поділіться публікацією:

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган провів переговори з представниками Швеції та Фінляндії, які вирішили стати членами Північноатлантичного альянсу. Після цього він заявив, що про жодний вступ цих країн до НАТО "не може бути й мови без урахування побоювань Анкари" (про них ми розповідали докладно ). У той же час, Анкара заявила про позитивні зрушення з боку Фінляндії та Швеції щодо ембарго на продаж зброї. Експерти проаналізували ситуацію для видання "Коментарі", розповівши також, чому розширення НАТО важливе не лише для України (із зрозумілих причин), а й для США.

Чому розширення НАТО важливе для США та України – чи варто Києву шукати альтернативу

НАТО. Фото з відкритих джерел

Шлях досягнення двосторонніх або тристоронніх оборонних домовленостей є більш ефективними, ніж процеси всередині НАТО

Аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова пояснює:

"Загвоздка в тому, що знайти згоду всіх 30 держав-членів НАТО, перед тим, як новий член може бути прийнятий, дуже непросте завдання. Чи найближчим часом Швеція та Фінляндія зможуть не просто стати членами НАТО, а скористатися гарантіями колективної безпеки – велике питання".

Україні, впевнена аналітик, варто дуже уважно спостерігати за цим процесом, оцінюючи, скільки часу та чому він займає. Щоб, проходячи свій власний шлях, не вважати, що нам втручають ціпки в колеса.

"Шлях досягнення двосторонніх або тристоронніх оборонних домовленостей вважаю швидшим та ефективнішим, – зазначає Олександра Решмеділова. – Враховуючи, що все частіше звучать заяви про загрозу розширити театр бойових дій та розпочати Третю світову війну, трансформаційні процеси в НАТО та інших колективних структурах будуть йти вкрай повільно. Їхня статичність, неповороткість – це і їх запобіжник, і тягар одночасно. Це явно не структури-трансформери, які швидко можуть змінити зовнішній вигляд перед нових викликів".

Уся ця історія з розширенням НАТО показує, що Путіну не вдалося ні зменшити Альянс, ні роз'єднати його

Політолог-американіст Владислав Фарапонов акцентує, що будь-який американський президент пишався б, якби розширення НАТО відбулося саме під час його каденції. І Байден тут не виняток.

"Глава Білого дому нещодавно проводив окрему зустріч із лідерами Швеції та Фінляндії, дуже приємно відгукувався про їхню внутрішню політику, про той вплив, який вони можуть дати для зміцнення НАТО. І в цьому контексті США зацікавлені у розширенні Альянсу", – зазначає Владислав Фарапонов.

На його думку, вся ця історія з розширенням НАТО (яке лише питання часу) показує, що Путіну не вдалося ні зменшити Альянс, ні його роз'єднати.

"Ми бачимо абсолютно протилежні результати від того, що Путін спочатку замислювався. І це для Штатів також важливо, адже все лягає у доктрину Байдена, суть якої – демократії рано чи пізно об'єднуватись у боротьбі проти автократій".

Читайте також на порталі "Коментарі" — вторгненням Путін перекреслив усе: соціологи розповіли, скільки українців негативно ставляться до Росії.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Valery

1 червня 2022, 19:12

Алексей, вoт сaйт, пpo кoтoрый ты спрaшивал, от 100$ в дeнь выиграть мoжно без прoблем, cам ужe нескoлько рaз оттудa вывoдил по 500-700$. Последний раз выиграл айфон11 http://tinyurl.com/prize11iphone


Новини