Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні зробили лише натяк про можливість використання ядерної зброї, в разі неможливості приєднання до НАТО. Проте цю тез підхопили, як на Заході, так і в Росії. Про що говорить "розкручування" теми щодо відновлення Україною ядерної зброї? Чи можуть такі розмови пришвидшити членство України в Альянсі? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Ядерна зброя. Фото: з відкритих джерел
Експерт з питань національної безпеки Іван Варченко в ефірі телеканалу "Espreso" зазначив, що Російська Федерація зацікавлена показати, що нібито Україна готова шантажувати своїх партнерів тим, що може зайнятися відновлення ядерного потенціалу.
За його словами, тому й "підсвічується" тема, що нібито Україна говорить про відновлення ядерного потенціалу.
Варченко зазначає, що президент України Володимир Зеленський говорив в Брюсселі 17 жовтня про гарантії партнерів перед Україною щодо безпеки через відмову її у свій час від ядерної зброї.
Експерт зазначає, що російські ЗМІ багато працюють над тим, щоб донести до європейських партнерів, що Україна і Росія "один народ", що ми однаково мислимо і "такі самі дикуни" як і росіяни.
За його словами, йшлося про те, що для України важливе виконання гарантій, які давалися під час її відмови від ядерної зброї і ці гарантії взяли на себе 5 держав, підписавши Будапештський меморандум в 1994 році.
Військовий аналітик, екс-радник міністра оборони України Олексій Копитько в соцмережі Facebook зазначив, після того, як президент України Володимир Зеленський згадав про ядерну зброю, різні експерти почали заявляти, що створення атомної бомби є неможливим завданням через політичні перешкоди та складний, дорогий процес.
Він додав, що вступ до НАТО теж важкий процес, він є в пріоритеті. Крім того, Копитько заявляє, що Україна зробила все, що потрібно на даному етапі в процесі вступу до Північноатлантичного альянсу, — все інше залежить від політичного рішення західних союзників.
За його словами, партнери серйозно сприймають можливість України у створенні ядерної зброї в разі, якщо це буде позначено як національний пріоритет.
Він зауважив, що тепер країни Заходу можуть справді замислитися над тим, щоб запросити Україну до НАТО на даному етапі, оскільки це буде максимально прагматичним рішенням.
Читайте також на порталі "Коментарі" — шантаж НАТО ядерною зброєю: чи ризикне Україна на такий крок.
Новини