Саудівська Аравія погодилася збільшити видобуток нафти після зустрічі президента Джо Байдена з наслідним принцом Саудівської Аравії. Що це означає? Чому це важливо? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Джо Байден та принц Мухаммед бін Салман. Фото: REUTERS
Остаточне рішення про нарощування видобутку нафти прийматиме ОПЕК на початку серпня
Експерт із енергетичних ринків компанії Dragon Capital Денис Саква вважає, що ситуація – неоднозначна.
"Остаточне рішення про нарощування видобутку ухвалюватиме ОПЕК на початку серпня. Поки що представники Саудівської Аравії заявляють, що зможуть наростити видобуток, якщо буде дефіцит нафти у світі", – пояснює експерт.
Денис Саква зазначає, що ОПЕК раніше оголошував про плани нарощування видобутку у серпні.
"Тому, – продовжує він, – швидше за все, зростання буде, але у запланованих межах (650 тисяч барелів на день). Для України збити високі ціни на нафту означає падіння доходів Росії від продажу нафти. Відповідно – буде менше коштів, щоби фінансувати війну".
Той факт, що вдалося досягти хоча б домовленості щодо нафти – це здається навіть якимсь дивом
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін нафтове рішення вважає одним із досягнень візиту Байдена до Близького Сходу.
"Бо якщо Саудівська Аравія збільшить на 50% постачання нафти на світовий ринок, можна очікувати зниження ціни на неї на 20-30%. А це зараз важливо, тому що енергетичний ринок, усі економіки лихоманить через російське вторгнення в Україну, санкції і так далі", – пояснює політолог.
Але нюанс, за його словами, у тому, що візит Байдену на Близький Схід мав більш глобальні цілі. У тому числі – поновити альянси, які раніше там були у США з іншими країнами.
"З цим були і є проблеми, тому що досить холодного арабські країни цього регіону сприймають США. Навіть із тією ж Саудівською Аравією зустріч проходила не в найкращій атмосфері. І той факт, що вдалося досягти хоча б домовленості щодо нафти – це здається навіть якимсь дивом, – зазначає Олексій Якубін. – Нагадаю також, що Байден планував у країнах Близького Сходу знайти для України радянське озброєння. Вдалося чи ні – поки що неясно".
Читайте також на порталі "Коментарі" — спроба №2 – Путін наказав захопити всю Харківську область.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.