Головна Новини Суспільство події Чому 57-річний українець за рівнем здоров’я почувається як 76-річний француз
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому 57-річний українець за рівнем здоров’я почувається як 76-річний француз

Україна за індексом DAYLY на найнижчому рівні серед європейських країн

26 серпня 2021, 11:45 comments1004
Поділіться публікацією:

За останні 20 років рівень народжуваності неухильно падав, а тривалість життя збільшувалася, за деякими винятками. Значна частина цієї зміни слідує історичним закономірностям. Експерт Наталія Землянська, голова Всеукраїнської профспілки виробничників, підприємців та трудових мігрантів пояснила, чи здорова Україна.

Чому 57-річний українець за рівнем здоров’я почувається як 76-річний француз

Українці. Скріншот із відео

За її словами, в Основному Законі – у Конституції — визначено, що "людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю". Що відбувається з нашим життям та здоров’ям зараз? Кожен запитує себе в розрізі індивідуального сприйняття реальності, особливо зараз, особливо в умовах пандемії. Поглянемо, що відбувається в масштабах всієї країни.

Фонд соціального страхування України інформує, що за 1 півріччя цього року кількість профзахворювань зросла на 75% у порівнянні з 2020. Найбільше захворювань фіксується серед працівників галузі добувної промисловості – 89,3%. Основною причиною профзахворювань та нещасних випадків на виробництві стабільно залишається недосконалість технологічного процесу, простіше кажучи шкідливі та важкі умови праці.

"Ми дискриміновані, бо за індексом DAYLY 57-річний українець за станом та рівнем здоров’я почувається як 76-річний француз або швейцарець. Україна за цим індексом на найнижчому рівні серед європейських країн", — зазначає експерт Наталія Землянська. 

За її словами, позбавлення працівників профілактики захворювань внаслідок зростання захворюваності призводить до зростання видатків на лікарняні, втрати сотні мільйонів людино-годин робочого часу, зростання витрат роботодавця на оплату тимчасової непрацездатності (зараз планують зобов’язати  роботодавця сплачувати вже за 7 днів лікарняного), зростання інвалідизації українців як наслідок втрати трудового потенціалу та підвищені видатки на соціальні виплати.

Профспілки на відміну від держави, попри неоліберальний політичний курс влади, де "ринок має все порішати",  зберегли систему санаторно – курортного лікування, кваліфіковані медичні кадри, крокують у ногу з часом, першими запроваджуючи постковідну реабілітацію в профспілкових оздоровницях.

Раніше портал "Коментарі" інформував, що вчені з'ясували, скільки років максимально може жити людинаХоча більшість із нас може розраховувати, що доживе до 80 років, деякі люди кидають виклик очікуванням і доживають до 100 років. У таких місцях, як Окінава, Японія та Сардинія, Італія, багато столітнього населення.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини