Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Для того, щоб покрити брак працездатного населення, в Україну пропонують ввозити мігрантів з Азії, проте їх можна розглядати з двох сторін, а саме – залучення до ринку праці та демографічної ситуації. Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна" висловив доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблеми якості життя НАН України Олександр Гладун.
Населення України. Фото з відкритих джерел
Водночас Гладун підкреслив, що мігранти навряд чи можуть збільшити кількість населення в Україні, тому це, на його думку, демографічну ситуацію це серйозно не покращить.
За словами експерта, досвід інших країн показує, що мігранти, у яких рівень життя такий самий, як і в середньому по країні, мають таку саму демографічну поведінку як у корінного населення. Тобто сподіватися на те, що у них будуть багатодітні сім'ї, не доводиться. Якщо ж рівень життя у мігрантів нижчий, ніж у населення, вони організовують анклави та народжуваність там на порядок вища. Таке спостерігається у всіх країнах Західної Європи.
Як приклад, уточнив Олександр Гладун, у Лондоні є райони, де взагалі немає білого населення. І під Парижем є такі анклави. Марсель взагалі розділений на дві частини: в одній живуть французи, в іншій – африканці та араби.
Читайте також на порталі "Коментарі" – на скільки COVID-19 та війна зменшили середній вік українців: демограф дав відповідь.
Новини