Головна Новини Суспільство події Чи отримала Росія можливість проводити стеження через Telegram: Дуров зробив зізнання
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи отримала Росія можливість проводити стеження через Telegram: Дуров зробив зізнання

Засновник Telegram Дуров зробив першу заяву після арешту у Франції

6 вересня 2024, 07:14
Поділіться публікацією:

У своїй першій публікації після затримання, засновник месенджера Telegram Павло Дуров висловив здивування висунутими звинуваченнями та пообіцяв покращити безпеку та знизити рівень зловживань у месенджері. Він також визнав, що Росія вимагала передати "ключи шифрування" Telegram, щоб уможливити стеження. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в Telegram-каналі Павла Дурова.

Чи отримала Росія можливість проводити стеження через Telegram: Дуров зробив зізнання

Павло Дуров. Фото: з відкритих джерел

Висунуті владою Франції звинувачення здивували його з кількох причин.

По-перше, Telegram має офіційного представника в ЄС, який приймає та відповідає на запити керівних органів ЄС. Він зазначив, що його електронна адреса є загальнодоступною для будь-кого в ЄС. По-друге, зазначив Дуров, французька влада мала безліч способів зв'язатися з ним, щоб попросити про допомогу.

"Як громадянин Франції, я був частим гостем французького консульства в Дубаї. Якийсь час тому, коли мене попросили, я особисто допоміг їм створити гарячу лінію в Telegram для боротьби з загрозою тероризму у Франції", — наголошується в повідомленні.

По-третє, сказав засновник меседжера, що "якщо країна незадоволена інтернет-сервісом, усталеною практикою є початок судового процесу проти самого сервісу". Дуров назвав "помилковим підходом використання законів доби до появи смартфонів для звинувачення керівника компанії в злочинах, скоєних третіми особами на платформі, якою він керує".

Він назвав нелегким завданням встановити правильний баланс між конфіденційністю та безпекою та додав, що необхідно враховувати технологічні обмеження.

"Як платформа, ви хочете, щоб ваші процеси були узгодженими у всьому світі, а також щоб ними не зловживали в країнах зі слабким верховенством права. Ми прагнемо співпрацювати з регуляторами, щоб знайти правильний баланс. Так, ми дотримуємося наших принципів: наш досвід сформовано нашою місією захищати наших користувачів у авторитарних режимах. Проте ми завжди відкриті до діалогу", — написав Дуров.

Він також зазначив, що "іноді ми не можемо дійти згоди з регулятором країни щодо правильного балансу між конфіденційністю та безпекою і у таких випадках готові піти з цієї країни".

"Коли Росія вимагала від нас передати "ключі шифрування", щоб уможливити стеження, ми відмовилися — і Telegram заборонили в Росії. Коли Іран вимагав від нас заблокувати канали мирних протестувальників, ми відмовилися — і Telegram заборонили в Ірані. Ми готові йти з ринків, які не сумісні з нашими принципами, тому що ми робимо це не заради грошей. Нами рухає намір приносити добро і захищати основні права людей, особливо там, де ці права порушуються", — написав Дуров.

Він назвав хибними твердження про те, що "Telegram — це анархічний рай" і запевнив, що платформа щодня видаляє мільйони шкідливих постів та каналів, а також має прямі гарячі лінії з неурядовими організаціями, щоби швидше обробляти термінові запити на модерацію.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи "Помре" Telegram в Україні і чи варто шукати інший месенджер після арешту Павла Дурова.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини