Чи може Україна стати світовим виробником зброї – що важливо вже зараз
Поки що можна говорити лише про проведення заходу, що вимальовує певні перспективи
В Україні на першому Міжнародному форумі оборонних індустрій створено Альянс оборонних індустрій. За словами президента Володимира Зеленського, виробники зброї та військової техніки з усього світу можуть приєднатися до його базової декларації та продемонструвати, що вони готові разом з Україною будувати арсенал вільного світу. Також президент зазначив, що наша країна запропонує спеціальні умови компаніям, які виявлять готовність спільно розвивати оборонне виробництво. Під час зустрічі з представниками оборонних компаній та асоціацій США, Великобританії, Німеччини, Франції, Туреччини, Швеції та Чехії український лідер наголосив, що для нас пріоритет – розвиток оборонного виробництва з використанням сучасних технологій, виробництва снарядів, ракет, дронів в Україні у співпраці з світовими лідерами галузі. Як оцінюєте сам факт проведення такого заходу та його перспективи? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Нам потрібна військова техніка, озброєння, щоб себе захищати
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда розмірковує так:
Питання в тому, зазначає експерт, як швидко ми від декларацій перейдемо до конкретних справ.
За його словами, поки що незрозуміло і те, що можуть запропонувати наші науково-дослідні, конструкторські центри. Це, наголошує експерт, питання гнучкості держави, дозвільної політики.
Заходу слід переписувати військову доктрину та вносити зміни до Бойового Статуту
Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков називає проведення такого форуму у Києві політично-дипломатичним успіхом (стратегічним!) по лінії військово-технічного співробітництва.
Політично – наші стратегічні партнери надають допомогу у зміцненні обороноздатності України. Адже країна буде сильною лише за умови, якщо вона сама вироблятиме зброю, а не купуватиме її, пояснює експерт.
По лінії військово-політичній – наразі вирішуються питання, де саме з'являться спільні підприємства. На території сусідніх з нами країн Східної Європи або безпосередньо в Україні.
Військова складова, за його словами, у наступному. Україні важливо домагатися, щоб нам не просто передавали ті чи інші станки, навчали наш технічний склад, але й – передали технології, виробничі лінії з виробництва тих самих снарядів, гарматних стволів.
Російсько-українська війна, зазначає експерт, показала, що Заходу слід переписувати військову доктрину та вносити зміни до Бойового Статуту. І готуватися не до локальних конфліктів із деякими повстанцями, сепаратистами, а до континентальних війн використанням озброєнь 3, 4, 5 покоління.
Читайте також на порталі "Коментарі" – на фронті з'являться "оновлені" вагнерівці: про що говорить наказ Путіна – чи варто переживати.