Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у січні 2024 року Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем. Цікаво, що заява з'явилася на фоні підготовки візиту російського диктатора Володимира Путіна до Туреччини. Вже відомо, що серед тем, що обговорюються, буде і новий механізм експорту українського зерна через Чорне море. Чи потрібна Україні якась нова угода за посередництва Туреччини та участі РФ? Про що говорить ситуація, яка зараз склалася на Чорному морі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Експорт Чорним морем. Фото: із відкритих джерел
Народний депутат України ІХ скликання, екс-гендиректор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов наголошує, що порт Одеса – наші головні морські ворота – у січні експортував 6,3 млн тонн вантажів, насамперед аграрної продукції. Це фактично довоєнний рівень експорту.
За його словами, наразі Кремль фізично не здатний контролювати чорноморську акваторію. За два роки війни Україна вивела з ладу третину Чорноморського флоту Росії, звільнила стратегічно важливий острів Зміїний та деокупувала газовидобувні "вишки Бойка", які росіяни використовували для ведення розвідки.
А з урахуванням потенційної появи в Україні літаків F-16 та нових комплексів ППО, Україні, в принципі, немає потреби залежати від настроїв у Кремлі, упевнений нардеп.
Економічний експерт Данило Монін поділився таким коментарем:
Але український бізнес, наголошує експерт, виявився набагато гнучкішим. А парк збитих ворожих літаків під Одесою, а також наші ефективні удари по російських військових об'єктах у Криму призвели до того, що в районі нашого нового морського коридору літаки РФ не літають, а кораблі не плавають.
Читайте також на порталі "Коментарі" — головні очікування військового лютого: як може змінитися ситуація.
Новини