Блокада західного кордону посилюється: чому не вдається вирішити проблему та як бути Україні
У ситуації замішані певні політичні та економічні моменти
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький фактично підтримав місцевих перевізників, які майже місяць блокують українсько-польський кордон. А Україна пішла на поступки для часткового розблокування прикордонних КПП. Тим часом лихо прийшло і з боку Словаччини. Її перевізники, як і анонсували, перекрили 1 грудня рух вантажного транспорту через пункт пропуску "Вишнє-Нємецьке", який зміщений з українським пунктом пропуску "Ужгород". Про що говорить "прикордонна війна", яку нам влаштували європейські сусіди? Які висновки слід зробити? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Ті, хто влаштував цю блокаду, не розуміють, що завтра війна може прийти до їхнього дому
Засновник міжнародного глянцю Бізнес WOMAN та міжнародного клубу BUSINESSWOMAN Club, керівник Міжнародного штабу допомоги українцям Ганна Крисюк поділилася таким коментарем:
За словами експерта, продукти харчування, генератори – все, що так потрібно нашим і тилу, і фронту, стали заручниками ситуації.
Слід вибудовувати два формати переговорного пулу – бізнесу та влади на різних рівнях, вважає співрозмовниця видання "Коментарі".
Дуже важливо, наголошує вона, щоб наші політики, які приймають рішення, пишуть закони, брали участь у міжнародних форумах, де є й представники тих самих Польщі та Словаччини. І шукали компроміс у тому числі там.
Це не просто якийсь громадянський та бізнес-протест, а – злочин проти українців
Народний депутат VIII скликання, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко наголошує, що близько двох тисяч наших авто стоїть у черзі біля кордону. Вже два українські перевізники померли в цих чергах, не маючи доступу до нормальних умов, у тому числі медичних.
Він вважає, що для врегулювання ситуації слід задіяти більше політичного впливу. Не лише прямого, коли офіційний Київ спілкуватиметься з офіційною Варшавою чи офіційною Братиславою. Потрібно підключати також керівництво ЄС, упевнений Леонід Козаченко.
У майбутньому треба мати на увазі, що ми матимемо серйозні проблеми на шляху до ЄС, попереджає експерт. Не лише перевізники, а й фермери низки країн ЄС бояться вступу туди України. З тієї простої причини, що вони не здатні конкурувати з нами.
Українському суспільству дуже важливі добросусідські відносини з Польщею
Засновник "Студії Здорового Смислу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович вважає, що єдиною причиною того, що відбувається на кордоні, є небажання українських чиновників працювати за європейськими правилами.
Він наголошує, що українському суспільству дуже важливі добросусідські відносини з Польщею, яка передала нам за час війни озброєнь на кілька мільярдів євро і прийняла на своїй території мільйон наших біженців. Але український уряд, наголошує Павло Себастьянович, абсолютно цим не стурбований.
Він звертає увагу, що жодний український чиновник не звільнений, не оштрафований, не потрапив під слідство за подібне. За зупинку вантажопотоку та збитки на мільярди гривень для країни, що воює.
Читайте також на порталі "Коментарі" - з чим зіткнулася Україна восени: чому прогноз тривожний на зиму.