Рубрики
МЕНЮ
Виолетта Комаровская
Шанси підхопити коронавірус вдруге залежать винятково від людського імунітету. Так само, як і шанси захворіти в принципі. Кого може скосити COVID-19 повторно, розповіла виданню "Обозреватель" професор Алла Волоха, керівник кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медакадемії післядипломної освіти.
Випадки повторного зараження коронавірусом трапляються, але назвати це масовим явищем не можна, каже медик. В цьому випадку дають про себе знати індивідуальні особливості імунної системи.
"Є люди, у яких імунна система погано відповідає на інфекцію, так само як і на вакцинацію, до речі. Це приблизно 5% населення. Внаслідок якихось причин їхній організм не виробляє імунну відповідь на вакцину", — пояснює лікар.
А от говорити про те, що імунітет від коронавірусу короткостроковий і під загрозою повторного зараження виявиться кожен пацієнт, що перехворів — рано. Беззаперечним залишається одне — якщо в крові пацієнта стає менше антитіл, це не означає, що організм втрачає здатність протистояти інфекції, — запевняє професор. В цьому випадку буде працювати клітинний імунітет, який буде реагувати на вірусну загрозу.
Оскільки COVID-19 — це нове захворювання, лікарям залишається лише спостерігати.
"На цю мить ми не фіксуємо великої кількості пацієнтів, які повторно захворіли", — підсумувала Алла Волоха.
Раніше "Коментарі" розповідали про експеримент вчених, які з'ясували, чи допомагають маски вберегтися від коронавірусу.
Новини