Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
На Волині завершено досудове розслідування щодо групи осіб, які незаконно привласнили понад 2,2 мільйона гривень, призначених для ремонту оборонних об'єктів. Державне бюро розслідувань передало обвинувальний акт до суду.
Злочинна схема із ремонтом військових об'єктів. Фото: ДБР
Схему було організовано восени минулого року, коли Квартирно-експлуатаційний відділ Міноборони уклав чотири контракти з приватною фірмою на суму майже 10 мільйонів гривень для ремонту військових приміщень. Організатором злочину став керівник компанії-підрядника, до якого приєдналися посадовець КЕВ та керівник фірми, що здійснювала контроль за виконанням робіт.
Протягом 2023 року директор підрядної компанії вносив недостовірні дані до актів виконаних робіт, завищуючи вартість матеріалів та зазначаючи роботи, які фактично не проводилися. Ці документи затверджувалися посадовцем КЕВ та керівником наглядової фірми, після чого гроші перераховувалися на рахунки підрядника. Через це держава зазнала збитків на понад 2,2 мільйона гривень.
Фігурантам справи висунуто звинувачення у службовому підробленні та привласненні коштів за відповідними статтями Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Під час слідства всі завдані збитки були відшкодовані.
Нагадаємо, Департамент політики закупівель Міноборони спільно з Командуванням сил логістики протягом липня-серпня провів опитування військових з метою визначення, які саме речі їм необхідні. Серед найбільш запитуваних визначили бейсболки, штани з наколінниками, підсумки для турнікетів та планшетів. Саме для цих речей у відомстві розробляють технічні специфікації.
Новини