Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
В історії залишилися імена людей, які жили в різний час, але творили жахливі й непрощенні речі. І, здавалося б, образи цих людей, потрібно забути та не згадувати, але чомусь їм присвятили фільми, які стали популярні у світовому кінематографі.
Можливий портрет Джека-різника (фото з відкритих джерел)
Графиня Баторі
Багату аристократку Угорщини Ержебет Баторі прозвали Кривавої графинею. Її ім'я внесено до Книги рекордів Гіннеса, адже вона стала першою жінкою, яка здійснила найбільшу кількість вбивств (близько 100, але точної цифри немає). Графиня Баторі за допомогою своїх слуг знущалася з молодих дівчат. Звірства, описані найбільш послідовно, включали в себе жорстокі побої, спалювання або каліцтва рук, відкушування плоті від обличчя, рук та інших частин тіла, заморожування або голодну смерть. Є версія, що аристократка омивалася кров'ю молодих дівчат, щоб уповільнити своє старіння. У 1610 році графиня була арештована, суд поставив її до довічного ув'язнення в одній з кімнат її замку, де не було нічого крім отвору для вентиляції та подачі їжі. Після декількох років Ержебет Баторі померла.
У 2015 році в Росії випустили фільм "Кривава леді Баторі", де головну роль зіграла Світлана Ходченкова. Але є й інші кінострічки, засновані на її біографії: "Графиня", "Історія Елізабет Баторі", "400 років Кривавої Графині: Секрет за секретом".
Мадам Лалор
Це одна з найжорстокіших жінок-убивць в історії Нового Орлеана. Мадам Лалор звинувачувалася в садизм і численних витончених вбивствах чорношкірих рабів. Ніхто не міг подумати, що така приємна і гостинна жінка могла по-звірячому звертатися зі своїми рабами, при чому за найменшу провину. Вся правда про Мері Дельфіні Маккарті розкрилася, коли в її будинку сталася пожежа і люди зламали її горище, щоб загасити вогонь. Тоді вони й побачили страшну картину — напівживих рабів зі слідами важких каліцтв. Натовп громадян був обурений такою поведінкою мадам Лалор і розгромив її особняк, але їй самій вдалося уникнути покарання і втекти до Франції.
Образ мадам Дельфіни Лалор був використаний в третьому сезоні хоррор-антології "Американська історія жахів" (Шабаш) і втілений Кеті Бейтс.
Джек-різник
Ніхто досі не знає справжнього імені Джека-різника — серійного вбивці, який наводив жах на жителів Лондона в другій половині 1888 року. Точна кількість його жертв зараз невідома, але є предметом суперечок і коливається від 5 до 15. З незрозумілих причин жертвами маніяка були вуличні повії. Він розправлявся з ними з небаченою жорстокістю: вирізав всі нутрощі, іноді обезголовлював. Є припущення, що Джек-різник мав анатомічними знаннями, властиві професійному хірургові. Вбивця часто з місця злочину забирав один з вирізаних органів жертв, це було свого роду його візитною карткою.
Ім'я Джека-різника увічнили й в літературі, й в кінематографі. Його історія була екранізована понад 15 разів, але найвідомішим є фільм "З пекла", де роль інспектора, який розслідував вбивства маніяка, зіграв Джонні Депп.
Тед Банді
Американський серійний вбивця, насильник і викрадач людей, який діяв в 1970-і роки. Його жертвами ставали молоді дівчата. Точне число його жертв невідомо. Він був привабливим чоловіком, тому привертав увагу протилежної статі, а ще, щоб заслужити довіру жінок, він часто видавав себе за представника влади. Він заманював своїх жертв у відокремлене місце, бив та ґвалтував їх, а потім знущався з їхніх тіл. Голови деяких дівчат Тед Банді зберігав у своїй квартири як сувеніри. У 1989 році він був страчений на електричному стільці.
Посмертна слава вбивці та психопата зміцнилася після виходу фільму "Різник". Роль Теда Банді зіграв Майкл Рейлі Бурк, а також його історія легка в сюжет кінострічки "Гарний, поганий, злий" (2019 року).
Ед Гейн
Один з найвідоміших серійних убивць в історії США. Його образ широко проник в популярну культуру другої половини XX століття (фільми та літературу). На рахунку Еда Гейне — дві підтверджені жертви та близько десятка недоведених злочинів. Він захоплювався книгами по анатомії, читав про звірства нацистів і ексгумації, пізніше він став викопувати трупи з місцевого кладовища і переносив їх у свій будинок. З різних частин шкіри він пошив собі ремінь і костюм, в якому ходив по дому. Його визнали несповна розуму і відправили на лікування в психіатричну лікарню, де він помер від зупинки серця.
Ім'я маніяка привернуло багатьох режисерів, тому на екрани почали виходити фільми, в основі яких було життя і злочини Еда Гейне. Серед них "Ед Гейн: М'ясник з Плейнфілд", "Мислити, як злочинець", "Психо" та інші.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло про самих божевільних правителів в історії.
Новини