Головна Новини Суспільство мистецтво і культура Дерусифікація мистецтва. Айвазовський, Куїнджі та Рєпін українці
commentss НОВИНИ Всі новини

Дерусифікація мистецтва. Айвазовський, Куїнджі та Рєпін українці

Нью-йоркський Метрополітен-музей вирішив дерусифікувати українських художників Айвазовського, Куїнджі та Рєпіна.

13 лютого 2023, 14:30
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Метрополітен-музей у Нью-Йорку визнав, що Іван Айвазовський, Архип Куїнджі та Ілля Рєпін – це українські художники та змінив це у підписах. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на Facebook журналістки Оксани Семенік.

Дерусифікація мистецтва. Айвазовський, Куїнджі та Рєпін українці

Метрополітен-музей провів дерусифікацію. Фото з відкритих джерел

Один з найвідоміших музеїв світу Метрополітен-музей визнав Архипа Куїнджі українцем. Це згадується у біографії художника, де вказано, що митець народився в Маріуполі. Також американський музей наголосив на знищенні музею Куїнджі у березні 2022 року через російський авіаудар.

Через кілька днів дерусифікації зазнав Ілля Рєпін. У підписі до картини з зображенням портрета письменника Всеволода Гаршина (1884 рік) вказано, що це робота українського художника. Так само змінили підписи під картинами Івана Айвазовського.

Переглянути зміни в Метрополітен-музею можна нижче:

Дерусифікація мистецтва. Айвазовський, Куїнджі та Рєпін українці - фото 2
Дерусифікація мистецтва. Айвазовський, Куїнджі та Рєпін українці - фото 3

За кілька днів до дерусифікації художників, Метрополітен-музей змінив назву картини французького митця Едгара Дега з "Російські танцівниці" на "Танцівниці в українському вбранні". Українські активісти та митці надсилали сотні листів до Музею, адже на картині чітко видно український національний одяг.

Дерусифікація мистецтва. Айвазовський, Куїнджі та Рєпін українці - фото 4

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що експерти ООН критикують Латвію за тиск на російськомовні меншини. Проте латвійці заперечують це та вважають, що вони проводять дерусифікацію у своїй країні.

Також "Коментарі" писали про битву між Україною та Росією на червоній доріжці. За перемогу змагається український фільм "Будинок зі скалок", а його головний конкурент стрічка про російського опозиціонера Олексія Навального..



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини