Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Ряд заходів Мінекономіки допоможе збільшити заробітні платні у державному секторі, інформує відділ зв'язків з громадськістю Міністерства економіки України.
Вчителі як працівники бюджетної сфери - фото з мережі
До Кабінету Міністрів України Мінекономіки направило проєкт плану заходів для зміни системи оплати праці працівників державного сектору: лікарів, вчителів, науковців, діячів культури та ін. Мета документу: зробити заробітну плату бюджетників такого розміру, щоб вона була порівнюваною з оплатою у комерційній сфері.
Світлана Глущенко, заступниця міністра економіки, прокоментувала проєкт, стверджуючи, що подібні дії підвищать престижність роботи у державному секторі й мотивуватиме працівників. Щоб досягнути цього, потрібно зробити наступне:
- заробітна плата вчителів, лікарів та інших фахівців найнижчої кваліфікації, які тільки починають будувати кар'єру, має складати від 13,5 до 15 тис. грн;
- заробітна плата досвідчених працівників – від 20 тис. грн.
Подібні заходи також підвищать соціальний захист і зупинять виїзд професійної еліти за кордон.
Якщо заплановане у проєкту Мінекономіки буде виконане, то вирішиться низка проблем лікарів, науковців, вчителів, військових, поліцейських тощо:
- ставка працівника 1-го тарифного розряду дорівнюватиме 70% розміру мінімальної зарплати. Якщо врахувати, що мінімальна зарплата станом на грудень 2021 р. складатиме 6500 грн, то 1-ий тарифний розряд буде рівним 4550 грн – тобто зросте в 1,7 раза.
Розподіл заробітних плат спеціалістів виглядатиме орієнтовно так:
спеціаліст без категорії (10-ий розряд) — 8281 грн.
спеціаліст без категорії (11-ий розряд) — 8963,5 грн.
спеціаліст другої категорії (12-ий розряд) — 9646 грн.
спеціаліст третьої категорії (13-ий розряд) — 10 328,5 грн.
спеціаліст вищої категорії (14-ий розряд) — 11 011 грн.
- заробітні плати наблизяться до рівня оплати у приватному секторі;
- буде справедливий поділ окладів залежно від системи чинників: складності, рівня відповідальності, умов роботи, soft та hard skills, результатів, освітньо-кваліфікаційних вимог. Тобто прибиральники не будуть отримувати заробітну плату більшу, ніж науковці;
- працівники, які виконують однакові функції у різних державних установах, матимуть однакову оплату праці. Це означатиме, що, наприклад, не буде 30-тисячного розриву у зарплаті суддів у столиці й у провінції;
- буде створено єдиний механізм визначення розміру заробітних плат військовослужбовцям, правоохоронцям з різними званнями та на різних посадах.
Новини