Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Розлив російського мазуту у Чорному морі не загрожує Одеській області. Про це 9 січня повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України. Водночас у російських територіальних водах та біля узбережжя тимчасово окупованого Криму екологічна катастрофа триває.
Мазут плескається біля російських берегів і в окупованому Криму, Одеса та Миколаїв - поки що без загроз. Ілюстративне фото
Міністерство у свою чергу спирається на інформацію Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ).
"Згідно з прогнозом, станом на 8 січня 2025 року узбережжя Одеської області знаходиться поза загрозою забруднення мазутом, наразі відсутні передумови його забруднення", — йдеться у повідомленні відомства.
Там додали, що Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу здійснюватиме щоденний моніторинг стану вод та узбережжя Чорного моря на території Одеської та Миколаївської областей для оперативного реагування на випадок виявлення забруднення.
Інспекція хоче також, щоб Одеська та Миколаївська ОВА скликали позачергові засідання регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Це пропонується зробити для того, щоб заходи щодо локалізації та ліквідації можливих мазутних забруднень вод та узбережжя були сплановані заздалегідь.
Зазначається, що, згідно з останніми супутниковими знімками Sentinel-1, мазут поширився вздовж південного до південно-західного узбережжя Криму. У районах Севастополя та Качі зафіксовано мазутні плями довжиною до 15 км, а загальна площа забруднення чорноморської акваторії досягла близько 1 тис. кв. км. Але для узбережжя на Одещині течії та вітру зараз, за даними моделювання, сприятливі, туди мазутна пляма не несе.
15 грудня портал "Коментарі" стало відомо, що в Керченській протоці затонули два російські танкери, "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239", що перевозили нафтопродукти. Російська сторона пояснила катастрофу "помилкою екіпажу під час поганих погодних умов". У Greenpeace Україна зазначили, що у води Керченської протоки, що сполучає Чорне та Азовське моря, може потрапити до 4300 тонн мазуту та інших нафтопродуктів. 25 грудня у Краснодарському краї Росії оголосили надзвичайний стан через забруднення мазутом Чорноморського узбережжя.
Новини