Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Instagram сприяє поширенню контенту про самокаліцтво серед підлітків. Про загрозу попередили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, повідомляє портал “Коментарі”.
Фото з відкритих джерел
У Центрі, спираючись на результати дослідження організації Digitalt Ansvar пояснили у чому небезпека.
“Данські розслідувачі задля експерименту створили мережу підроблених акаунтів в Instagram, які видавали себе за 13-річних підлітків. Вони опублікували 85 матеріалів, пов’язаних із самопошкодженням (зображення крові, леза, заклики до дій), але соцмережа їх не видалила”, — зазначили у Центрі.
До того ж алгоритм платформи навпаки рекомендував членам групи ставати друзями один з одним. Таким чином Instagram активно сприяє формуванню небезпечних груп.
Раніше портал “Коментарі” повідомляв, що у жовтні серед неповнолітніх набирав популярності так званий “хромінг”.
Зазначалося, що “хромінг” або “хаффінг” передбачає вдихання токсичних речовин з побутових речей, які не заборонені до використання. Це може бути рідина для зняття лаку, перманентні маркери, аерозольні дезодоранти тощо. Вдихання токсичних парів викликає короткочасний ейфоричний стан.
Дослідники проаналізували 109 відеороликів з хештегами #huffing та #chroming в TikTok, які зібрали понад 25 мільйонів переглядів. Виявилося, що 39% творців таких відео – неповнолітні.
Спеціалісти зазначили, що таке явище не нове, однак воно швидко шириться серед підлітків саме через соціальні мережі.
У чому загроза такого “захоплення”, читайте детальніше за посиланням.
Новини