Головна Новини Суспільство події Медитація як спосіб скорочення терміну ув'язнення: у Верховній Раді ініціюють новий законопроєкт
commentss НОВИНИ Всі новини

Медитація як спосіб скорочення терміну ув'язнення: у Верховній Раді ініціюють новий законопроєкт

За словами Сергія Гривка, медитація допоможе засудженим розвинути навички самоконтролю, сприятиме виправленню та соціальній адаптації.

31 грудня 2024, 18:40
Поділіться публікацією:

Народний депутат України від фракції "Слуга народу" Сергій Гривко з Чернігівщини зареєстрував законопроєкт, що пропонує скорочувати термін покарання засудженим на один місяць за умови, якщо вони протягом року пройдуть 450 годин медитації. Інформацію про це нардеп оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Медитація як спосіб скорочення терміну ув'язнення: у Верховній Раді ініціюють новий законопроєкт

Верховная Рада. Фото: pravda.com.ua

За словами Гривка, медитація допоможе засудженим розвинути навички самоконтролю, сприятиме виправленню та соціальній адаптації. Він також підкреслив, що адміністрації виправних установ повинні створити належні умови для організації медитативних практик.

Законопроєкт передбачає такі зміни:

1. Скорочення витрат з державного бюджету на утримання ув'язнених, що може зменшити витрати до 200 мільйонів гривень на рік.

2. Надання засудженим можливості для особистісного розвитку, покращення їхнього життя та виправлення.

3. Мотивація засуджених до медитацій, що допоможе формувати в них готовність до правослухняної поведінки.

4. Сприяння реформуванню пенітенціарної системи в Україні, наближаючи її до європейських стандартів гуманності.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, ідея застосування медитації для виправлення засуджених була підтверджена науковцями та експертами з Індії, США та інших країн на основі практичного досвіду.

У коментарі Суспільному Гривко уточнив, що на цей момент законопроєкт не вказує конкретні статті Кримінального кодексу України, за якими засуджені зможуть скоротити термін покарання завдяки медитаціям. Ці деталі можуть бути визначені в майбутньому за результатами обговорення або відповідних рішень профільного міністерства.

Раніше портал "Коментарі" писав, що Верховна Рада України розглядає законопроєкт, який може значно ускладнити роботу журналістів-розслідувачів і викривачів корупції. Документ передбачає кримінальну відповідальність за несанкціоноване використання даних із державних реєстрів, зокрема до 15 років позбавлення волі. Зміни, що мотивуються необхідністю захисту інформації під час війни, викликають стурбованість у правозахисників та експертів



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини