Головна Новини Суспільство події Чим Україні допомогла комендантська година: у Нацполіції розповіли про несподіваний ефект
commentss НОВИНИ Всі новини

Чим Україні допомогла комендантська година: у Нацполіції розповіли про несподіваний ефект

Поліції завжди доводиться відпускати порушників, бо відповідальність за прогулянки в комендантську годину так в Україні і не запровадили.

сьогодні, 20:41
Поділіться публікацією:

В Україні за три роки повномасштабної війни так і не було запроваджено відповідальності за порушення комендантської години. Поліція ніяк не може карати його порушників. Про це повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на заяву першого заступника голови Національної поліції України, начальника Головного слідчого управління Максима Цуцькірідзе в інтерв'ю "РБК-Україна" .

Чим Україні допомогла комендантська година: у Нацполіції розповіли про несподіваний ефект

Перевірити документи у порушників комендантської години поліція може, а покарати – ні. Фото: Нацполіція

Представник Нацполіції розповів, що комендантська година допомогла зменшити кількість злочинів у країні. Люди на вулиці після опівночі, за його словами, надто привертають увагу поліцейських, що збільшує ризики бути спійманими у тих же грабіжників.

Водночас заступник голови Нацполіції поскаржився, що правоохоронцям доводиться відпускати порушників комендантської години. Він зазначив, що були випадки, коли поліцейські доставляли до відділення порушників для профілактичних розмов, але завжди відпускали. За законом до людей, які з'явилися вночі на вулиці, жодних санкцій не можна застосувати.

"На жаль, законодавець нас не підтримав щодо встановлення відповідальності за порушення комендантської години. І фактично поки що з такими порушниками ми нічого зробити не можемо. Наприклад, під час комендантської години по місту їде якийсь байкер, у якого реве двигун як у іранського "мопеда", ми йому намагаємося щось пояснити, але вони все грамотно". цикірідзе.

Портал "Коментарі" нагадує, що 24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану на всій території України. Це ухвалила голосуванням Верховна Рада. У той же день представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що через агресію Росії та запровадження військового стану на території країни запроваджуються обмеження на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. З того часу військовий стан та мобілізація в Україні неодноразово продовжувалися. Наразі вони діють до 9 травня 2025 року. Військовий стан передбачає низку обмежень прав громадян, у тому числі запровадження комендантської години.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини