Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Чимало українців шукають притулку за кордоном, але зіткнулися з новими проблемами, цього разу — у Чехії. Відмови в оренді житла через національну приналежність стали бичем для багатьох українців.
Як українські біженці борються із дискримінацією у Чехії
Уряд Чехії пропонує українським біженцям можливість скористатися безкоштовним гуманітарним житлом, проте з 1 вересня 2024 року термін такої підтримки буде скорочено зі 150 до 90 днів. Але є організації, які допомагають українцям влаштуватися.
За допомогою можна звернутися до Крайового центру допомоги Україні в Остраві або до центру "Світло". У цих місцях допомагають не лише знайти житло, а й спілкуватися з орендодавцями, дивитися квартири та укладати договори.
Почасти допомога організується через Крайовий центр допомоги Україні (KACPU) в Остраві, який координує зусилля щодо влаштування біженців.
Ольга Череп'юк, керівник центру, поділилася своїм досвідом.
Дискримінація за національною ознакою є гострою проблемою, з якою стикаються українці в Чехії. Влада країни працює над методами врегулювання цієї проблеми, але поки що конкретних кроків не визначено.
Незважаючи на деякі посилення надання гуманітарного житла, чеський уряд продовжує виплати на оренду власного житла для біженців. Очікується, що розмір цих виплат збільшиться до 6 та 8 тисяч крон (приблизно 242 та 323 євро), залежно від того, чи знаходиться житло у спеціальному реєстрі.
Нагадаємо, що Чехія у перші роки витрачала значні кошти на утримання українських біженців, проте тепер українці приносять більше зиску, ніж витрат. За перші три місяці 2024 року Чехія змогла заробити на українських біженцях майже 3 млрд. крон (5,3 млрд. гривень).
Новини