Головна Новини Суспільство Біженці Українські біженці мають подати декларації про доходи: які штрафи
commentss НОВИНИ Всі новини

Українські біженці мають подати декларації про доходи: які штрафи

1 травня крайній термін для декларації доходів українських біженців

28 березня 2024, 19:00 comments1732
Поділіться публікацією:

Українці, які отримали статус біженця за кордоном, повинні до 1 травня поточного року подати відповідні декларації про свої доходи до Державної податкової служби України.  Ця вимога стосується усіх доходів, зокрема тих, що були отримані за межами країни. 

Українські біженці мають подати декларації про доходи: які штрафи

Біженці за кордоном повинні подати декларації про доходи

Нововведення в податковому законодавстві

З липня 2023 року українські банки розпочали процес збору інформації про своїх клієнтів-нерезидентів у рамках міжнародного стандарту CRS (Common Reporting Standard), що передбачає автоматичний обмін цими даними з податковими органами інших країн. Перший обмін інформацією відбудеться вже у вересні 2024 року і стосуватиметься фінансових рахунків за друге півріччя 2023 року.

Вимоги до декларування доходів

Необхідність декларування доходів торкається не лише працездатного населення, а й біженців пенсійного віку. Важливо підкреслити, що соціальна допомога, отримана за кордоном, не підлягає оподаткуванню в Україні. Проте ігнорування обов'язку подачі декларації може призвести до накладення штрафу в розмірі 340 гривень.

Наслідки несплати податків

Значна увага приділяється контролю за рухом коштів українців, які перебувають за кордоном. Зокрема, в Україні не будуть оподатковуватися кошти у закордонних банках до суми $250 тисяч. Проте суми, що перевищують цей поріг, можуть стати приводом для подальшого податкового контролю.

Міжнародний аспект

Слід зауважити, що недотримання податкових вимог може мати серйозні наслідки не лише в Україні, а й за кордоном. Так, наприклад, у випадку виявлення закордонними соціальними службами фактів наявності коштів у біженців, це може призвести до вимоги повернути отриману соціальну допомогу, а також оплачену вартість житла та медичної страховки, що може скласти значні суми.

Нагадаємо, що українські підприємці в Польщі зробили значний внесок у польський бюджет, сплативши понад 5 мільярдів злотих податків.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини