Головна Новини Суспільство Біженці 4 млн українців можуть втратити правовий статус у ЄС: деталі
commentss НОВИНИ Всі новини

4 млн українців можуть втратити правовий статус у ЄС: деталі

Euractiv пише про те, що після припинення вогню ЄС може позбавити 4 млн. українців правового статусу

7 квітня 2025, 11:36 comments3448
Поділіться публікацією:

Правовий статус мільйонів українських біженців у ЄС може опинитися під загрозою. Наразі відсутній чіткий план, який дозволить їм залишитися після припинення вогню з Росією. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Euractiv".

4 млн українців можуть втратити правовий статус у ЄС: деталі

Українські біженці. Фото: з відкритих джерел

Зазначається, що після початку повномасштабної війни РФ проти України у лютому 2022 року Директива ЄС про тимчасовий захист (TPD) стала порятунком для майже 4,3 мільйонів українців.

Директива дозволяє країнам ЄС надавати українцям право жити, працювати та отримувати доступ до послуг, більшість з яких перебувають у Польщі, Німеччині, Чехії та Словаччині. Оскільки переговори про припинення вогню продовжуються, ця страхова сітка може бути зруйнована.

Зазначається, що недавні опитування показують, що кількість біженців, які мають намір повернутися до України, знижується. Дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) показують зниження з 65% 2024 року порівняно з 77% попереднього року.

Частка тих, хто не визначився, зросла з 18% до 24% у 2024 році, а кількість тих, хто заявив, що не має надії повернутися, зросла більш ніж удвічі – з 5% до 11%.

Припинення вогню може повністю змінити ситуацію, надавши приймаючим країнам можливість вирішувати, чи послаблювати ці заходи захисту, домагатися інтеграції або підштовхувати біженців до повернення додому.

У блоці, який часто паралізований дебатами з питань міграції, будь-які дії на рівні ЄС щодо продовження тимчасового захисту, швидше за все, будуть політично ускладнені.

Читайте також на порталі "Коментарі" — з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну мільйони українців змушені були шукати притулку у різних країнах світу. У 2025 році ситуація із соціальними виплатами для біженців значно змінилася: деякі держави продовжують надавати суттєву підтримку, тоді як інші скоротили чи скасували допомогу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини