Головна Новини Суспільство Біженці Діти-біженці з України про життя в Польщі: назвали три основні проблеми
commentss НОВИНИ Всі новини

Діти-біженці з України про життя в Польщі: назвали три основні проблеми

Українські діти-біженці розповіли про свої проблеми життя в Польщі.

22 листопада 2023, 09:35 comments1545
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Через вторгнення Росії в Україну у Польщу виїхало близько 960 тис. українських біженців, з яких 40% — це діти. Нове дослідження показує, що діти оцінюючи життя в Польщі, часто говорять про самотність, втому та дискримінацію. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання Wyborcza.

Діти-біженці з України про життя в Польщі: назвали три основні проблеми

Українські діти-біженці про проблеми життя в Польщі. Фото з відкритих джерел

У Польщі провели перше дослідження організаціями ЮНІСЕФ, Save the Children і PLAN International Polska, які запитали в українських дітей-біженців про їх психічне здоров’я, освіту та інтеграцію в польське суспільство. У дослідженні взяли участь понад сто дітей з України, які зараз проживають у Варшаві, Вроцлаві та Кракові. Його метою було отримати глибше розуміння викликів, з якими стикаються українські діти-біженці.

Діти та підлітки, які брали участь у дослідженні, зазначають, що хоча в Польщі "круто", вони сумують за своїм справжнім домом. Також частина дітей розповіла, що хотіла б поговорити про своє психологічне здоров’я з професіоналом.

"У мене в Україні нічого не залишилося. Мою школу повністю спалили. У мене був друг, але з ним обірвався зв’язок. Іншого застрелили, а ще один просто зник. Бомба влучила просто у його квартиру", — описує 15-річний хлопець жахи війни.

Деякі українські діти-біженці повідомили, що зазнавали дискримінації в школі як з боку вчителів, так і однокласників. Часто стосунки з польськими однолітками українські діти описують як "безконфліктне співіснування".

"Когось ображають, тому що він українець. Або він переживає за Україну. Про такі речі, з українцем, мабуть, можна говорити, а з поляком — ні", — розповідає 11-річна дівчинка з України.

Дослідження також показало, що діти, які краще володіють польською, набагато швидше адаптуються до нового середовища. Вони знаходять нових друзів через спорт і позашкільну діяльність. 

Як висновок організації рекомендували вдатись до конкретних кроків, щоб покращити життя українських дітей-біженців:

  • Підвищити обізнаність та доступу українських дітей-біженців до безкоштовних послуг психіатричної допомоги.
  • Розробити програми для підвищення кваліфікації вихователів і волонтерів.
  • Підвищити пріоритетність вивчення польської мови.
  • Забезпечення фінансування позакласних заходів, які дозволять дітям з України, будувати міцні відносини з іншими дітьми в Польщі.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що одна з країн змінює правила для українських біженців.

Також "Коментарі" писали, яка країна виплачує біженцям з України найбільшу допомогу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини