Головна Статті Суспільство Війна з Росією Рік війни для України – чим став 2024 рік для протистояння російській агресії і чого варто чекати
commentss Cтатті Всі новини

Рік війни для України – чим став 2024 рік для протистояння російській агресії і чого варто чекати

За рік війни Україна не тільки вистояла, а й посилила свої позиції на міжнародній арені.

1 січня 2025, 12:25
Поділіться публікацією:

"Коментарі" продовжують підбивати підсумки 2024 року і безсумнівно для країни в цілому цей рік став ще одним, вже третім військовим роком. чимало місця для гіркоти.

Рік війни для України – чим став 2024 рік для протистояння російській агресії і чого варто чекати

Чого домоглася Україна за 2024 рік у боротьбі з російською агресією

Перше півріччя – ініціатива в руках окупантів

2024-1 рік на передовій продовжився зі спроб окупантів взяти штурмом Авдіївку (Донецька область), битва за яку тривала з перервами з 2022 року. У середині лютого через загрозу флангам Збройні сили України залишили місто.

Слідом за цим настав період локальних місцевих боїв, активності ДРГ у прикордонних з Росією областях та спробах вгадати, куди росіяни будуть завдавати наступного удару. квадратних кілометрів і навіть увійти до міста Вовчанська. Проте з того часу наступ на даному напрямку зайшов у глухий кут, а бої у Вовчанську тривають і досі.

У перші два літні місяці росіяни знову активізували зусилля на Донеччині, наслідком чого стала втрата ЗСУ контролю над 300 квадратними кілометрами території. Проте потім сталося те, чого не було вже останні 80 років.

Курська операція – тріумф ЗСУ та невдачі кінця року

6 серпня стався справжній обвал російської оборони у прикордонній Курській області – атака ЗСУ стала повною несподіванкою для окупантів і за лічені дні українська армія взяла під контроль понад 1000 квадратних кілометрів території та сотні полонених. Останній раз цей регіон бачив бойові дії у 1943 році.

Щоправда, після початкового успіху наступ застопорився, ВСУ почали окопуватися, а вже тоді багато хто задався питанням – якою була мета у даного наступу Відповідь на це питання лише в грудні дав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. тиск на харківському та інших напрямках.

Таке рішення досить неоднозначно оцінюється після невдач, які почали переслідувати ЗСУ з вересня. за підсумками листопада.

Застосувавши нову тактику – удари по флангах замість лобових штурмів, російські окупанти створювали небезпеку для населених пунктів та поступово видавлювали ЗСУ, просуваючись уперед, знищуючи цілі населені пункти.

У результаті до кінця року окупанти захопили низку важливих міст — Вугледар, майже взятий Курахово, залишилося кілька кілометрів до Покровська та адміністративного кордону Дніпропетровської області.

Чим ще став 2024 рік для України у військовому плані?

1) Україна витримала, а Росія зазнає величезних втрат

Головним підсумком 2024 року, на думку військового експерта Дмитра Снєгірьова, є утримання Україною своїх позицій. своїх планів.

"Росія змогла наростити постачання людських резервів до армії з 20 тисяч осіб на місяць у 2022-му до 45 тисяч у 2024-му, на війну витрачається 30% російського бюджету, що є рекордною цифрою, а результату – ні", — зазначив співрозмовник. Коментарі".

Як результат, говорити про масштабний наступ окупантів на Запоріжжя чи Херсон поки не доводиться, а ЗСУ має навіть шанси перехопити ініціативу.

При цьому за підсумками 2024 року росіянам вдалося окупувати близько 3000 квадратних кілометрів української землі, втративши близько 400 тисяч осіб . як у 2022-му це були максимум 2 особи.

2) Перенесення війни на територію супротивника

Другою важливою відмінністю минулого року Дмитро Снєгірьов назвав перенесення війни на територію ворога – успішну Курську операцію ЗСУ, яка показала високу ефективність не лише армії, а й спецслужб, які зуміли забезпечити таємність усіх підготовчих заходів.

"Підсумок — зростання іміджу України на міжнародній арені і падіння іміджу РФ, поява проблеми біженців у самій Росії — близько 130 тисяч жителів регіону поїхали в інші місця, на що витратили понад 100 мільярдів рублів", — підкреслює експерт.

Також співрозмовник "Коментарі" відзначив високу ефективність роботи українських спецслужб, які зуміли організовувати операції з ліквідації не лише колаборантів на окупованих територіях, а й генералітету самої РФ .

3) Зростаючий ударний потенціал ЗСУ, у тому числі завдяки ВПК

За словами Дмитра Снєгірьова, у 2024 році Україна різко наростила ударні можливості по атаці російської території, які повторюються фактично щодня.

"Український ВПК зміг забезпечити суб'єктність України у справі завдання ударів по російській території, тому якщо США відкликають свій дозвіл на атаки своїми ракетами, ми зможемо зробити це власними дронами, дронами-ракетами "Ад", "Рута", "Трембіта" та іншими . Правда зараз це всього близько 20-25% потреб ЗСУ у зброї, що забезпечується за рахунок вітчизняного ВПК, чого явно недостатньо", — наголосив наш співрозмовник.

4) Міжнародна ситуація загалом залишається на користь України

Також 2024-й рік пройшов у рамках продовження підтримки з боку союзників, які надали допомоги на суму близько 200 млрд дол., і почали змінювати тактику – вкладають кошти у спільне з Україною виробництво зброї для потреб ЗСУ.

Також поки не видно свідчень відмови від санкцій проти Росії – хоча їхня ефективність не завжди вважається високою, вони дають ефект , а головне – їх продовжують запроваджувати .

Разом з тим, як писали "Коментарі" , обсяг озброєнь, що отримується від США, виявився явно недостатнім для потреб ЗСУ.

5) У 2025 році війна змінить свій характер?

Також, на думку Дмитра Снєгірьова, зміна президента в США навряд чи призведе до закінчення війни або навіть до перемир'я, оскільки для Росії найкращим варіантом буде виведення ЗСУ з Донбасу Україна ж теоретично може погодитися лише на умовах статусу-кво, тобто збереження своїх існуючих позицій. та територій, тоді повториться ситуація з АТО періодом з 2015 року.

Разом з тим, як підкреслив "Коментарі" Дмитро Снєгірьов, у 2025-му році очікується зміна характеру бойових дій, за яких військові дії на території України можуть відійти на другий план.

"Хто б стояв на чолі США, він не стане на бік Росії, а почне більш активно діяти у світі проти ворожих держав, які реально або потенційно мають ядерну зброю. Сьогодні "вісь" цих країн проходить по лінії Тегеран-Москва-Пхеньян. опозиції та втрата Іраном позицій у Сирії, активізація боїв у Ємені проти хуситів, кажуть про бажання США зосередити сили проти Ірану. А потім, можливо, прийде черга Пхеньяна.

Раніше "Коментарі" описали, які топ-перемоги та поразки мали Україна в 2024-му році .



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини