Головна Статті Суспільство події Півмільярда гривень за 4 трансформатори, біржа як засіб для відмивання грошей? Що відомо про члена Наглядової ради «Центренерго» Володимира Величка
commentss Cтатті Всі новини

Півмільярда гривень за 4 трансформатори, біржа як засіб для відмивання грошей? Що відомо про члена Наглядової ради «Центренерго» Володимира Величка

Володимир Величко, член Наглядової ради державної енергетичної компанії «Центренерго», опинився в центрі скандалу після операції з придбання чотирьох трансформаторів

1 січня 2025, 14:15
Поділіться публікацією:

Член наглядової ради ПАТ "Центренерго" Володимир Величко став відомим українцям, коли ще на початку листопада заявив про повернення графіків щодо відключення світла, випередивши його на 2 тижні . Ймовірно, розраховуючи на те, що українці повірять йому, він виступив на захист рідного підприємства, заявивши , що захист 4 трансформаторних підстанцій "Центренерго" справді коштує 520 млн гривень.

Півмільярда гривень за 4 трансформатори, біржа як засіб для відмивання грошей? Що відомо про члена Наглядової ради «Центренерго» Володимира Величка

Вплив Володимира Величка на енергетичний ринок

Однак, як з'ясували "Коментарі", чиновник може "за звичкою" трохи перебільшити, благо подібні історії під час перебування його директором однієї з держкомпаній мали місце раніше.

Найсерйознішим кар'єрним успіхом Володимира Величка – до "Центренерго" було керівництво ДП "Харківстандартметрологія" з 2016 по 2023 роки. І в цьому часовому періоді є одна досить "темна пляма" у вигляді кримінального провадження № 42018101070000225 від 10 серпня 2018 року.

Згідно з ним за версією Головного управління Нацполіції у Харківській області у 2016-2018 роках низку фірм продавали ДП "Харківстандартметрологія" Володимира Величка обладнання за завищеним у 2,5-3 рази. Так, ТОВ "НВО "Ромсат" за версією слідство продало обладнання за 18,3 млн грн за його реальної вартості в 7,9 млн, а ТОВ "Хімлаборреактив" врятувало 13,3 млн грн за те, що коштувало 4 мільйони. Щоправда, розгляд справи "зависло", як і багато справ після початку війни.

Але цікаво інше – у 2017 році електронні декларації про доходи Володимира Величка рясніють відомостями про продаж цінних паперів, які їм належали. В результаті, якщо у 2016-му році йомуналежали акції 4 фірм та іпотечні облігації, у 2024-му році він залишивсявласником тих самих облігацій та акцій 2 фірм.

Судячи зі змін в електронній декларації за 2018 рік, Володимир Величко зумів провернути на рідкість вдалі біржові операції – 17 січня 2018 рокузаробив 884 324, а 25 січня ще 354 508 гривень. Вже 31 січня вінзаробив 234 900 гривень, а 2 лютого – 264 100 гривень. Дивно, але після таких блискучих торгових операцій на біржі Володимир Величко перестав перепродувати цінні папери.

Здавалося б, до чого тут вдалі біржові інвестиції гендиректора ДП "Харківстандартметрологія" Володимира Величка? Але якимось чином він погодився купити для підприємства обладнання вартістю 12 млн грн. заплативши за нього майже 32 мільйони гривень.

І тут постає питання – чи не було особистої зацікавленості тодішнього гендиректора держпідприємства у таких дорогих покупках?

І в цьому сенсі успіх Володимира Величка на біржі виглядає дуже підозріло, адже саме у квітні 2018 року НБУ розкрив одну зі схем відмивання брудних грошей чиновників, які легалізували свої доходи через угоди на біржі. Зрозуміло, що жодних торгів насправді не було, але відмиті гроші пішли до офіційного доходу чиновників. І тут стався ще один збіг — після квітня 2018 року успіх Володимира Величка на біржових операціях закінчився, і він перестав заробляти сотні тисяч гривень на перепродажі цінних паперів.

Крім керівництва держкомпанією під час купівлі нею за завищеними цінами обладнання, і біржових удач, Володимир Величко відомий і зміною своїх переваг. Почавши як помічник нардепа та голови Компартії України Петра Симоненка, він балотувався у депутати різних рівнів від трьох партій. Це вже згадана КПУ, "Наш край" та "Слуга народу", ставши від осколка ПР депутатом Запорізької облради, а від "слуг" – депутатом Харківської міськради, яким перебуває досі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини