Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Ви коли-небудь відчували напруження або сум у неділю ввечері, усвідомлюючи, що завтра знову понеділок? Якщо так, ви не самотні. Це явище називають "недільним синдромом", або "недільною тривогою", і з кожним роком воно стає все більш поширеним.
Що таке синдром неділі. Фото з відкритих джерел
Синдром неділі — це стан, коли людина відчуває тривогу, стрес або сум у другій половині неділі, перед початком нового робочого тижня. Симптоми можуть варіюватися від легкого занепокоєння до справжнього стресу, який проявляється в дратівливості, проблемах зі сном або таких фізичних симптомах, як головний біль чи напруга в м’язах.
За даними досліджень, до 76% працівників хоча б раз у житті відчували недільну тривогу. Найчастіше вона спостерігається серед молодих спеціалістів, які ще не звикли до робочого середовища, та людей із незадовільним балансом між роботою та особистим життям.
Існує кілька причин, чому багато людей стикаються з недільним синдромом. Один з найпоширеніших факторів вважається робочий стрес, зокрема страх перед складними завданнями, дедлайнами або важкими розмовами з керівництвом. Також на синдром неділі впливає поганий баланс між роботою та особистим життям. Якщо робота займає центральне місце у житті, людина не може повністю розслабитися навіть на вихідних.
Серед інших факторів також нереалізованість у професії. Люди, які не отримують задоволення від своєї роботи, частіше стикаються з недільною депресією. Крім того, впливає невизначеність та нестабільність. Тим, хто боїться втратити роботу або змушений працювати в токсичному середовищі, особливо важко.
Якщо недільна тривога стає хронічною, вона може призводити до виснаження, депресії та порушень сну. Вона також пов’язана з так званими "блакитними понеділками" – станом зниженого настрою на початку тижня. За статистикою, понеділки є днями, коли спостерігається найвищий рівень стресу серед працівників і навіть збільшення кількості серцевих нападів та самогубств.
Є кілька стратегій, які можуть допомогти зменшити недільну тривогу:
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про 5 бізнес-підходів, які змінять ваше особисте життя.
Також "Коментарі" писали про 10 помилок керівників у роботі з командою.
Новини