Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Проєкт Закону №8367 про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію" щодо посилення захисту громадян, які постраждали внаслідок дій держави-агресора розглядають нардепи, пишуть "Коментарі".
Списання боргів за комірне. Фото ілюстративне
Попри те, що через воєнний стан в Україні вимоги оплати комірного пом’якшені, у деяких громадян все ж назбируються борги. Саме тому влада вирішила піти на зустріч населенню і списати частину з них.
Так, у законопроєкті №8367 внесено пропозицію списати заборгованість за житлово-комунальні послуги тим користувачам, борг яких назбирався за період активних бойових дій – з 24 лютого 2022 року.
Зокрема, можуть бути списані такі борги:
управління багатоквартирним будинком;
постачання і розподілу природного газу для потреб побутових споживачів;
постачання і розподілу електричної енергії;
постачання теплової енергії;
постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
поводження з побутовими відходами.
Списання заборгованості, за проєктом, здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому в проєкті не наводиться фінансово-економічного обґрунтування. Зазначається, що на момент внесення, не передбачає витрат з Державного бюджету України.
Як писали "Коментарі", минулого літа парламентарі підтримали закон, який під час дії воєнного стану забороняє примусово стягувати з певних категорій українців борги за комунальні послуги. "За" таке рішення проголосували 312 народних депутатів.
Документ передбачає, що під час дії воєнного стану, не можна примусово стягувати з фізичної особи заборгованість за комуналку в громадах, що знаходяться у районах, де проходять воєнні дії, або які перебувають/перебували у тимчасовій окупації. Окрім цього заборона стосується громадян, які проживають у районі, що знаходиться в оточенні відповідно до переліку Мінреінтеграції, або якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, яке було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних дій. Також закон забороняє дії з виконання рішень (крім рішень за позовами фізичних осіб про стягнення заробітної плати, грошового забезпечення військовослужбовців), боржниками за якими є оборонні підприємства, військові навчальні заклади, установи та організації або інші, які входять до ЗСУ.
Новини