Робота за кордоном: чого остерігатися українцям при працевлаштуванні

Юрист дала кілька порад про те, як не стати жертвою шахраїв і не потрапити в рабство при працевлаштуванні за кордон

Українці, що їдуть на заробітки за кордон, - вже давно не рідкість. Однак донині багато хто з "заробітчан" не знають, які небезпеки їх можуть чекати в чужій країні. Про те, чого потрібно остерігатися українцям при працевлаштуванні за кордон, розповіла юрист OMI GROUP Лілія Кравцова.

Так, за словами експерта, при працевлаштуванні в іноземну компанію, українці або влаштовуються на роботу безпосередньо через компанію або ж шукають посередника. Тобто, організацію в іншій країні або ж ту, що знаходиться в Україні. Однак і в тому і в тому випадку є шанс стати жертвою шахраїв або ще гірше - стати жертвою торгівлі людьми.

"Шахраї просять оплатити посередництво, тобто інформацію і контакти вакансії за кордоном. Навіть показують ліцензію, яка регламентує законне надання послуг посередництва", - говорить юрист.

Після надання клієнту даної інформації, вони просять зробити оплату на банківську карту. Тільки після переведення коштів виявиться, що нічого спільного ці "посередники" не мають з роботою у вказаній компанії та пропонованої вакансією. Для того, щоб уберегтися від аферистів, слід шукати компанію в реєстрі посередників для працевлаштування за кордон.

Однак втратити ту чи іншу суму грошей виявляється вже не таким страшним подією в порівнянні з тим, що можна влаштовуючись на роботу потрапити в рабство. За статистикою лише з 2018 року жертвами таких злочинців стали 49 тисяч українців.

Найчастіше злочинці самі пропонують людям роботу за кордоном. Вони шукають самотніх людей в соціальних мережах, а потім, втершись до них в довіру, пропонують нібито дуже привабливу вакансію в іншій країні. Легенда, звичайно ж, заздалегідь продумана, як і підроблені документи, які звичайна людина навряд чи відразу зможе відрізнити від справжніх. У підсумку все закінчується дуже страшно - людина потрапляє в рабство.

Лілія Кравцова також дала пораду всім тим, хто збирається їхати на роботу за кордон вперше, завжди питати, з якими країнами працює посередник. Крім того, не буде зайвим дізнатися у нього, з якими організаціями в цих країнах і працевлаштуванням на які посади займається. Адже чим більше у вас буде інформації, тим краще. Ви зможете перевірити її в інтернеті, знайти цю компанію, зателефонувати туди та все дізнатися.

Нагадаємо, раніше сайт "Коментарі" повідомляв про те, що для України зменшилася кількість країн "червоної" зони - перелік МОЗ, а також про те, як шахраї наживаються на користувачах Monobank.