Рубрики
МЕНЮ
Антон Ройко
За словами заступника міністра фінансів Романа Ермолічева, на наступний 2022 рік передбачено збільшення фінансування освіти більш ніж на 20% у порівнянні з поточним роком. На такий же відсоток мають зрости заробітні плати вчителя і стипендії студентам, повідомили в інформаційному центрі Верховної Ради України, інформуючи про результати вчорашнього засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій.
У Комітеті освіти та науки запропонували підвищити зарплати вчителям, фото з відкритих джерел
Зокрема, 7 липня члени комітету заслухали перший щорічну доповідь освітнього омбудсмена Сергія Горбачова. Останній окреслив основні проблеми розвитку галузі, з якими найчастіше звертаються до нього, і запропонував шляхи розв'язання деяких проблем. Найбільше клопотань виникає щодо реорганізації освітньої мережі середніх шкіл, в тому числі щодо створення ліцеїв. Також серед першочергових проблем були відзначені фінансування галузі та фінансова автономія навчальних закладів, формування та розподіл освітньої субвенції, дотримання прав педагогічних працівників, удосконалення антибулінгового законодавства, інклюзивне навчання тощо. З огляду на важливість порушених питань, голова комітету Сергій Бабак запропонував провести слухання щодо забезпечення прав здобувачів освіти вкінці вересня 2021, що і було схвалено депутатами.
Також члени комітету заслухали питання про "Бюджетної декларації на 2022-2024 роки". Заступник міністра фінансів Роман Ермолічев зазначив, що Декларація дозволяє прогнозувати фінансування галузі на кілька років вперед. За його словами, на наступний рік передбачено збільшення видатків для освіти майже на 9 млрд гривень, а це підвищення становить більш ніж 20% порівняно з 2021 роком.
Своєю чергою Сергій Бабак запропонував передбачити кошти на створення Президентського університету, програму розвитку гуртожитків, програму видання шкільних підручників. Окрема пропозиція голови комітету стосувалося підвищення на 20% заробітної плати вчителям і стипендії студентам не менше ніж до рівня прожиткового мінімуму. Таке підвищення має бути закладено в "Бюджетну декларацію". За підсумками обговорення комітет вирішив поки взяти до відома цю інформацію.
Торкнулися депутати обговорення й іменних стипендій Верховної Ради України, які призначаються молодим вченим-докторам наук. За повідомленням Сергія Бабака, конкурс цього року склав три людини на стипендію, загалом було подано 90 робіт, що значно вище показників минулого року. Розмір іменних стипендій ВРУ зараз становить 11 тисяч гривень щомісяця.
Як вже писали "Коментарі", середня заробітна плата в Україні знижується вже другий місяць поспіль.
Новини