Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Очікування українців щодо наступного 2025 року демонструють деяке погіршення в порівнянні з минулим роком. Такі результати показало опитування групи "Рейтинг" спільно з Gallup International, проведене 2–5 грудня 2024 року.
Очікування українців у 2025 році (фото з відкритих джерел)
Відповідно до даних, 45% українців очікують, що 2025 рік буде кращим за 2024-й, тоді як 27% прогнозують погіршення, 20% вважають, що рік буде таким самим, як і попередній, і ще 8% не визначилися. Порівняно з минулорічним опитуванням, кількість оптимістів зменшилася (з 51% до 45%), а частка песимістів зросла (з 17% до 27%).
Серед різних вікових категорій найоптимістичнішою виявилася група людей старше 65 років — 54% з них очікують на покращення у 2025 році. Водночас молодь віком 18–24 роки здебільшого прогнозує відсутність змін: 33% вважають, що 2025 рік буде таким самим, як і 2024-й. Очікування також залежать від рівня фінансового забезпечення респондентів: чим краще фінансове становище, тим менше респондентів очікують погіршення.
Щодо економічної ситуації, 63% українців прогнозують труднощі у 2025 році, лише 13% сподіваються на економічне процвітання, а 20% вважають, що ситуація залишиться без змін. Ще 5% не змогли відповісти. У порівнянні з минулим роком також зафіксоване зростання песимістичних очікувань: тоді на економічне процвітання сподівалися 17%, а труднощі прогнозували 52%.
Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI). Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років і старших у всіх областях України, за винятком тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також районів без доступу до українського мобільного зв’язку. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3,1% з довірчою ймовірністю 0,95%.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, скільки українців готові віддати Путіну чотири області. Близько 5% опитаних українців готові віддати диктатору Путіну чотири українські області, — таку статистику озвучив керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович в інтерв'ю BBC News.
При цьому наголосив, якщо питання сформулювати інакше, то ця цифра може зрости до 10%, бо сюди можуть доєднатися люди, які підтримують негайне завершення війни будь-яким шляхом, — тільки би перестали стріляти.Новини