Головна Новини Суспільство Війна з Росією ЗСУ удосконалили тактику просування РФ і успішно її випробували: деталі контрнаступу
commentss НОВИНИ Всі новини

ЗСУ удосконалили тактику просування РФ і успішно її випробували: деталі контрнаступу

Сили оборони швидко просунулися під час контрнаступу в Курській області, оскільки взяли на озброєння тактику РФ

9 лютого 2025, 10:58
Поділіться публікацією:

Українські війська розпочали контрнаступ в Курській області та змогли швидко просунутися на кілька кілометрів. Як зазначає аналітик Forbes Девід Акс, цей прорив став можливим завдяки тактиці, яку зазвичай використовують російські війська, але з унікальним українським підходом.

ЗСУ удосконалили тактику просування РФ і успішно її випробували: деталі контрнаступу

Війна в Україні

За його словами, українці діяли за принципом, який часто застосовує Росія: вони шукали слабкі місця в обороні противника, а потім використовували мобільні броньовані групи для швидкого перекидання піхоти на нові позиції.

Як підкреслив експерт, тактика "зондування і штурму" стала відповіддю на загрозу українських мін, безпілотників, артилерії та протитанкових ракет, які роблять масштабні механізовані атаки невигідними та надто ризикованими. Російська армія, маючи значну чисельну перевагу, традиційно використовує невеликі піхотні групи для зондування української оборони, навіть якщо більшість розвідників гине.

"Першими в хід ідуть одноразові піхотинці", — зазначають у Королівському інституті об'єднаних збройних сил у Лондоні. "У міру знищення груп оборонним вогнем російські війська спрямовуватимуть наступні групи вперед по тій самій лінії підходу. Українські війська повинні постійно захищати свої позиції від послідовних хвиль, витрачаючи боєприпаси, оголюючи розташування оборонних позицій і виснажуючи особовий склад".

Водночас ключова відмінність між російським і українським підходом полягає в тому, що Україна не має надлишку особового складу, тож змушена шукати більш раціональні методи розвідки перед наступальними операціями.

Як відзначив експерт, Україна активно використовує безпілотники, але ще однією її перевагою є підготовлені спецпідрозділи. Присутність українських сил спеціального призначення в районах успішних атак свідчить про те, що вони відіграють важливу роль у розвідувальних місіях, зменшуючи ризики для особового складу.

Зокрема, за інформацією Акса, в районі Курська діє 73-й Центр спеціальних операцій ВМС України, завдання якого полягає у зборі критично важливої розвідки про противника.

"У висококваліфікованих українських командос більше шансів вижити в ризикованій розвідувальній місії, ніж у ненавчених російських призовників. Таким чином, українські напади можуть бути менш дорогими, ніж російські, що важливо для українських військових, які відчувають труднощі з мобілізацією достатньої кількості військ", — підсумовує Акс.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що ЗСУ пішли в наступ в Курській області і просунулися на 7 кілометрів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини