Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Українські війська розпочали контрнаступ в Курській області та змогли швидко просунутися на кілька кілометрів. Як зазначає аналітик Forbes Девід Акс, цей прорив став можливим завдяки тактиці, яку зазвичай використовують російські війська, але з унікальним українським підходом.
Війна в Україні
За його словами, українці діяли за принципом, який часто застосовує Росія: вони шукали слабкі місця в обороні противника, а потім використовували мобільні броньовані групи для швидкого перекидання піхоти на нові позиції.
Як підкреслив експерт, тактика "зондування і штурму" стала відповіддю на загрозу українських мін, безпілотників, артилерії та протитанкових ракет, які роблять масштабні механізовані атаки невигідними та надто ризикованими. Російська армія, маючи значну чисельну перевагу, традиційно використовує невеликі піхотні групи для зондування української оборони, навіть якщо більшість розвідників гине.
Водночас ключова відмінність між російським і українським підходом полягає в тому, що Україна не має надлишку особового складу, тож змушена шукати більш раціональні методи розвідки перед наступальними операціями.
Як відзначив експерт, Україна активно використовує безпілотники, але ще однією її перевагою є підготовлені спецпідрозділи. Присутність українських сил спеціального призначення в районах успішних атак свідчить про те, що вони відіграють важливу роль у розвідувальних місіях, зменшуючи ризики для особового складу.
Зокрема, за інформацією Акса, в районі Курська діє 73-й Центр спеціальних операцій ВМС України, завдання якого полягає у зборі критично важливої розвідки про противника.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що ЗСУ пішли в наступ в Курській області і просунулися на 7 кілометрів.
Новини