Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
ЗМІ повідомляють, що деякі західні країни нібито допускають можливість здачі українських територій задля припинення війни, що, на думку військового експерта Дмитра Снєгирьова, може поставити ЗСУ у залежність від таємних політичних домовленостей. Про це він, зокрема, написав у колонці для Главреду.
Війна в Україні
При цьому експерт нагадав слова президента Польщі Анджея Дуди, який критикує країни Заходу, що пропонують Україні поступитися частиною території задля миру. У розмові з Sunday Times Дуда наголосив, що така стратегія лише підсилить агресію Росії, а тим, хто підтримує ці поступки, він пропонує самим віддати частину своїх земель.
Окрім того, Джей Ді Венс, кандидат у віце-президенти США від республіканців, висловився на підтримку ідеї відмови України від окупованих територій задля завершення війни. На тлі цих заяв Financial Times повідомляє про попередні обговорення між Україною та Росією щодо припинення ударів по енергетичній інфраструктурі.
Нагадаємо, днями секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Роман Костенко зазначив, що на даний момент Україна програє в ресурсах, тож необхідно змінювати систему управління та посилювати виробництво військової техніки. Водночас генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко заявив, що ситуація на фронті значно ускладнилась.
Снєгирьов переконаний, що подібні заяви з боку представників безпекового сектора України можуть негативно вплинути на позиції командування. При цьому експерт не виключає ймовірності інформаційних атак на головнокомандувача Олександра Сирського.
Також слід згадати заяву секретаря РНБО Олександра Литвиненка про мобілізацію додаткових 160 тисяч осіб, що дозволить доукомплектувати війська до 85%. Литвиненко повідомив, що наразі до оборони країни вже залучено 1,05 млн громадян, а мобілізація додаткових сил допоможе покращити обороноздатність.
За даними Financial Times, наразі тривають попередні переговори між Україною та Росією щодо припинення атак на енергетичні об'єкти, а кількість обстрілів з обох сторін уже зменшилась завдяки неформальному "порозумінню" спецслужб.
Тим часом російські війська окупували кілька населених пунктів на Донеччині, зокрема Курахівку та Шахтарське, і просунулися поблизу Максимільянівки, Вербового та інших сіл регіону.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що на початку вторгнення РФ пропонувала Україні капітуляцію.
Новини