Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
У російських пропагандистських Telegram-каналах пишуть про те, що нібито ЗСУ мінують кладовища в Курській області перед Великоднем. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру стратегічної комунікації та інформаційної безпеки.
Заміноване кладовище у Харківській області
Зазначається, що насправді – це спосіб емоційного залякування для дегуманізації бійців Збройних сил України в очах жителів Курщини.
"Сили оборони України чітко дотримуються правил та звичаїв ведення війни. Зокрема, як щодо поводження з військовополоненими рф, так і щодо цивільного населення.
російські спецслужби не раз вдавалися до інсценування злочинів щодо цивільного населення курської області, щоби надалі звинуватити в їхньому скоєнні українську сторону.
Центр стратегічних комунікацій неодноразово спростовував ворожу брехню як про продаж "награбованого" з курщини, так і про вбивства невинних.
На ділі найбільшу загрозу для російського цивільного населення у зоні бойових дій несе російська армія", – зазначають в Центрі.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, чи можна відвідувати кладовища на Великдень. Відвідування кладовища на Великдень – це традиція, яка викликає багато суперечок серед вірян. Церква має чітку позицію щодо цього питання, але у народі існують свої звичаї.
Позиція церкви: Великдень – це свято радості та перемоги життя над смертю. У цей день віряни повинні радіти Воскресінню Христовому, а не сумувати за померлими. Відвідування кладовища на Великдень не відповідає духу свята. Для поминання померлих існують спеціальні дні, наприклад, Радониця (провідна неділя), яка припадає на дев'ятий день після Великодня.
Народні звичаї: У багатьох регіонах України існує традиція відвідувати кладовища на Великдень, щоб поділитися радістю Воскресіння з померлими родичами. На могили приносять паски, крашанки та інші великодні страви. Деякі люди вірять, що в цей день душі померлих повертаються додому.
Новини