Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Деякі західні експерти вважають, що заради досягнення миру Україні доведеться поступитися прагненням вступу до НАТО. Вони наголошують, що географічне розташування країни не змінити, а Росія завжди залишатиметься сусідом України та матиме до неї більший інтерес, ніж США. Таку думку, зокрема, висловив політичний директор аналітичного центру Defense Priorities Бенджамін Фрідман, про що повідомляє The Hill.
Вступ України до НАТО (фото з відкритих джерел)
"Україна все ще чіпляється за ідею вступу до НАТО. Ймовірно, західним лідерам доведеться прямо сказати: 'Слухайте, цього не станеться. Тож складайте свої плани відповідно'. І тоді українці, можливо, почнуть змінювати свою стратегію", — заявив Фрідман.
На додачу до цієї думки аналітики згадують Кіта Келлога, генерала-лейтенанта у відставці, який за часів президентства Дональда Трампа був призначений спеціальним представником по Україні. Раніше він запропонував укласти угоду з Путіним, наголошуючи, що це відповідало б інтересам США.
"В інтересах Америки було укласти угоду з Путіним щодо приєднання України до НАТО ще до січня 2022 року, коли було очевидно, що російське вторгнення неминуче", — заявляв Келлог.
Таким чином, на думку експертів, Україна, ймовірно, повинна буде задовольнитися іншими гарантіями безпеки, такими як двосторонні домовленості з окремими європейськими країнами.
Зазначається, що президент України Володимир Зеленський із самого початку війни у 2022 році висловлював готовність боротися за повернення всіх окупованих територій, включаючи Крим. Проте, за даними статті, ці амбіції звузилися через складнощі, що виникли за останні два роки.
"Від самого початку війни 2022 року Зеленський заявляв, що Україна боротиметься за повернення всієї своєї території, зокрема й Криму, який Росія незаконно анексувала 2014 року. Мирний план Зеленського передбачав повне повернення територій, а план перемоги містив пункти про зброю, необхідну для досягнення цієї мети. Але ці амбіції дедалі більше звужувалися протягом останніх двох років після того, як Україні не вдалося повторити успіхи 2022 року, коли вона відбила російські сили та повернула території в Харкові та Херсоні... Навіть несподіване серпневе вторгнення України до російської Курської області не завадило просуванню Москви на сході", — йдеться у матеріалі.
Ця ситуація, як вважають західні аналітики, змушує Київ переглядати стратегію повного витіснення російських військ.
"Президент України Володимир Зеленський, який тривалий час обіймав досить жорстку позицію щодо умов миру з РФ, зараз сигналізує про готовність до значних поступок в обмін на припинення війни і гарантії від Заходу. Зокрема Зеленський хоче, аби Україну якомога швидше взяли в НАТО, і тоді він погодиться залишити за Росією (принаймні на певний час) окуповані нею території. Однак експерти мають сумніви, що цей варіант можливий", — пишуть автори.
Експерти вказують на кілька причин такої неможливості.
"Передусім проти нього виступає низка країн в самому НАТО. По-друге, Путін проголосив недопущення України в НАТО одним з головних завдань своєї загарбницької війни. Тож він теж навряд чи проковтне такий варіант. Нова адміністрація Трампа навряд чи запросить Україну приєднатися до Альянсу, оскільки запропонований Трампом спецпредставник по Україні Кіт Келлог раніше сам звинувачував адміністрацію Байдена в провокуванні Путіна "намаганням сприяти членству України в НАТО", — йдеться у статті.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, коли запрацює новий центр НАТО для допомоги Україні
Новини