Головна Новини Суспільство Війна з Росією ЗМІ назвали найспірніший аспект в українській схемі мобілізації
commentss НОВИНИ Всі новини

ЗМІ назвали найспірніший аспект в українській схемі мобілізації

За інформацією FT, зарплатне бронювання є найспірнішим аспектом в українській схемі мобілізації

14 березня 2024, 13:40
Поділіться публікацією:

Україні потрібно мобілізувати 500 тисяч людей, і зараз у Верховній Раді працюють над законом про мобілізацію, який має врегулювати законодавчу базу напередодні нової хвилі. Але нова схема економічної мобілізації суперечлива і викликає у суспільстві резонанс. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться у статті "Financial Times".

ЗМІ назвали найспірніший аспект в українській схемі мобілізації

Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел

Журналісти зазначають, що новий закон передбачає зниження віку мобілізації на два роки до 25 років, а також зобов'язання чоловіків зареєструватися через онлайн-портал. Невиконання цього може призвести до штрафних санкцій: тих, хто ухиляється, ймовірно, відвідуватимуть будинки, а також призупинять дію водійських прав.

"Найбільш суперечливим аспектом змін є введення так званої системи економічного бронювання чоловіків зі сфер, які вважаються критично важливими для економіки. Передбачалося, що система буде включена до нового закону, але, враховуючи резонанс, що її викликала, тепер вона буде введена окремо, або урядовою постановою, або новим законодавчим актом. В Україні вже є від 550 000 до 700 000 критичних працівників, звільнених від мобілізації. Згідно з новою системою, вони мають платити зі своїх доходів за бронювання", — зазначає видання.

Журналісти зазначають, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль минулого тижня відмовився повідомити журналістам подробиці ініціативи економічного бронювання, але сказав, що "людей потрібно розділити на дві категорії: воюючих і працюючих на наповнення бюджету".

"Голова парламентського комітету з питань оборони Олександр Завітневич, який займається законопроектом, сказав: чиновники мають бути обережними, коментуючи це. Кожна копійка потрібна, але це має бути частиною широкого обговорення. Є люди, які бачать, що це розділить суспільство на бідних і багатих" , – цитує чиновника видання.

У свою чергу, голова економічного комітету Дмитро Наталуха зізнався Financial Times, що його пропозиція отримала негативні відгуки, але Україні необхідно генерувати кошти.

"Це може здатися безглуздо, але схема економічного бронювання не розроблена для того, щоб врятувати людей від мобілізації, а для того, щоб створити якнайбільше фінансових ресурсів, щоб ми могли мобілізувати війська", — сказав Наталуха.

Читайте також на порталі "Коментарі" — як вивести економіку з тіні: чи може допомогти платне бронювання.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини