Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Президент України Володимир Зеленський висунув пропозицію про надання американським компаніям прав на видобуток українських корисних копалин в рамках "мирного плану", який він представив Дональду Трампу минулого року. Проте, як повідомили європейські та українські чиновники для FT, Зеленський, ймовірно, припустився стратегічної помилки, оскільки не вказав у своїй пропозиції загальну вартість або конкретні деталі.
Президент України Володимир Зеленський. Фото: УНІАН
"Це виглядало як заманювальна пропозиція для Трампа, але відсутність конкретики означала, що Трамп міг сам визначити свою ціну", — зазначив один із європейських чиновників, який був залучений до переговорів з Києвом.
"Оточення Зеленського шкодує про те, як це було здійснено... вони втратили контроль над ситуацією", — додав він.
Згідно з українським чиновником, Зеленському слід було бути "повністю прозорим" щодо того, що ці ресурси пов'язані з "майбутніми гарантіями американської допомоги в безпековій сфері".
Щодо угоди про корисні копалини, за словами чиновників США, під час зустрічі з Зеленським у Мюнхені, була запропонована угода, згідно з якою США могли б отримати половину майбутніх мінеральних ресурсів України. Однак український президент відмовився від підписання цього документу.
Як повідомляло The Telegraph, ця угода стосувалася не лише видобутку корисних копалин, а й портів, інфраструктури, нафти та газу, охоплюючи загальний ресурсний потенціал України. Фактично, ця угода мала на меті економічну колонізацію України з боку США на невизначений термін.
"Коментарі" писали, що президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю виданню The Guardian, де повідомив, яка може спіткати доля українські корисні копалини та дорого вартісні метали, якщо Україна не зможе вистояти у війні, а також прокоментував, на яких умовах ці копалини можуть добувати американські партнери.
Новини