Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський за підсумками нічної розмови із президентом США Джо Байденом заявив про необхідність провести глобальний саміт миру. За його словами, формула миру, представлена Україною на саміті G20, сприймається позитивно. І важливо, якнайшвидше зробити її реальністю. Про що говорять переговори світових лідерів з Україною та росією, що почастішали? Які перспективи глобального саміту миру та завершення російської агресії? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента
Експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілля Куса вважає, що переговори між Києвом і західними партнерами, що почастішали, говорять про необхідність краще координувати свої зусилля в протидії російській агресії.
Про перспективи саміту миру складно говорити, не розуміючи, як саме виглядатиме захід, хто туди буде запрошений, який буде порядок денний, зазначає Ілля Куса.
За словами експерта, завершення війни передбачає підписання якихось домовленостей, насамперед між сторонами конфлікту, можливо, за посередництва третіх країн. Поки що рух у даному напрямку не проглядається.
Магістр державного управління, політолог, соціолог Володимир Воля нагадує, що формула миру із десяти кроків – офіційне бачення України щодо того, як завершити війну.
Щодо глобального саміту миру, він, на думку Володимира Волі, здатний стати інструментом, за допомогою якого можна спробувати зібрати всі держави, у тому числі нейтральну позицію щодо російсько-української війни. Включно з тими, хто під час голосування в ООН не підтримав резолюції, що засуджують російську агресію, незаконні анексії українських територій, удари по енергетичній інфраструктурі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — повний блікаут в Україні: глава МЗС України Дмитро Кулеба зробив тривожну заяву.
Новини