Головна Новини Суспільство Війна з Росією Замість фортифікацій та бомбосховищ марнотратство: у Раді не добирають слів щодо рішень влади
commentss НОВИНИ Всі новини

Замість фортифікацій та бомбосховищ марнотратство: у Раді не добирають слів щодо рішень влади

Народні депутати вимагають ввести мораторій на відновлення об'єктів у прифронтових громадах

14 липня 2025, 19:38
Поділіться публікацією:

В Україні тисячі об'єктів, знищених ворожими обстрілами. Деякі з них намагаються відновити. Однак у Верховній Раді переконані, що у прифронтових областях не потрібно відновлювати об'єкти, адже їх знову може розтрощити ворожа ракета чи дрон. 

Замість фортифікацій та бомбосховищ марнотратство: у Раді не добирають слів щодо рішень влади

Верховна Рада України. Фото з відкритих джерел

Народна депутатка України Ірина Геращенко прокоментувала ситуацію, зазначивши, що усе марнославство і неадекватність розмов про відновлення найкраще ілюструє скандальна історія зі Старосалтівським ліцеєм в Харківській області. Його, за словами нардепки, двічі розбомбили російські окупанти. 

“Україна має в першу чергу вижити, вважаю небезпечним розпорошення зусиль партнерів  на recovery, а не на поставках зброї і посиленні ППО. На цьому має зосередитися і українська влада, яка продовжує закачувати мільярди в асфальт і велике будівництво”, — наголосила вона.

Геращенко розповіла, що Старосалтівський ліцей РФ зруйнувала у 2022-му. Після деокупації Харківщини тут так і  не відновили офлайн навчання через постійні атаки.  Проте навчальний заклад відбудували, виділивши 250 мільйонів грн. 

“Через тиждень після урочистого відкриття (за відсутності учнів), приміщення було вщент зруйноване ракетною атакою. Тепер ніяке НАБУ не розбереться, скільки мільйонів пішло на реконструкцію, а що прилипло до рук зеленої влади”, — зауважила вона.

Зазначила, що потрібно ввести мораторій на відбудову адміністративних приміщень поблизу лінії фронту. Народна депутатка наголосила, що ці території потребують фортифікацій і бомбосховищ, а не пафосних ліцеїв чи центрів надання послуг. 

Щодо відбудови ліцею, Геращенко повідомила, що з державної субвенції на відновлення знищеного у 2022 році ліцею було виділено астрономічні суми:

- 98,9 млн грн у 2023 році;

- 135,7 млн грн у 2024 році.

“Додатково 1,6 млн грн виділили з обласного бюджету. Разом — майже 237 мільйонів гривень на один ліцей у прифронтовому селищі, яке ворог обстрілює щодня і де діти вчаться онлайн!!!”, — наголосила вона.

Народна депутатка пояснила, що всього на Старосалтівську громаду з держбюджету вже витратили понад 410 мільйонів гривень, зокрема:

- 82,5 млн грн — на ліквідацію наслідків агресії;

- 4,5 млн грн — з резервного фонду бюджету;

- 327,9 млн грн — на багатоквартирні житлові будинки.

“При цьому Старосалтівська військова адміністрація відповіла, що не вона була замовником чи виконавцем робіт, тому  не знають, скільки саме коштів витратили. Більше — у Старому Салтові на 96% відновили багатофункціональну будівлю: амбулаторію, ЦНАП і приміщення селищної ради”, — розповіла нардепка. 

За її словами, влада не спромоглася побудувати у Харківській області сучасну систему фортифікаційних споруд, прикордонні громади живуть без бомбосховищ і протиповітряної оборони. 

“Зате уряд і табун слуг — в Римі на recovery… Ми вимагаємо мораторію на марнотратство на прифронтових територіях і будь-які відбудови”, — наголосила Геращенко.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав про проблеми з транспортною інфраструктурою у Києві.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини