Головна Новини Суспільство Війна з Росією Захід змінив підхід до миру в Україні за роки війни: яка тепер тактика
commentss НОВИНИ Всі новини

Захід змінив підхід до миру в Україні за роки війни: яка тепер тактика

Захід нарешті змінив підхід до війни в Україні і почав відкидати все «гібридне», відзначила політолог Олеся Яхно

17 червня 2024, 14:19
Поділіться публікацією:

Періодично ширяться закиди до попередньої влади щодо Мінських угод, а до теперішньої влади — щодо дієвості Саміту миру, відзначає політолог Олеся Яхно і додаєм, що "Це дежа вю — не туди, причому, в обох випадках".

Захід змінив підхід до миру в Україні за роки війни: яка тепер тактика

Глобальний саміт миру

Політолог нагадала, що з 2014 по 2022 роки Захід перебував в ілюзіях можливості компромісу з Росією та тактики умиротворення. За її словами, Мінськ виник як межа дій самого Заходу, і ці угоди тодішня українська влада точно не дала використати російській владі у своїй інтересах.

"Маю на увазі прагнення Кремля, щоб Україна стала частиною "ЛДНР" як простору російського бачення. Це був довгий шлях доведення Заходу, що Росія не хоче ніякого врегулювання ситуації через надання більших прав з боку Києва окупованим частинам Донецької та Луганської областей, а тоді на Заході було багато тих, хто в це вірив",
- відзначила експерт.

Що стосується мирних зусиль зараз, то, на думку Яхно, Захід лише на третьому році повномасштабного вторгнення РФ, схоже, починає прокидатися, і формулювати підхід щодо руху до миру. Підхід, який базується на суттєвому посиленні військової складової України та необхідності повернення до основоположних принципів міжнародного права.

"Усе "гібридне", нарешті, відкидається, і приходить розуміння: або людство спільними діями переможе війну, або війна — людство. Для нас же на Саміті миру при виборі кількості учасників чи точності формулювань (маю на увазі комюніке за підсумками), за якими далі рухатиметься мирний процес, звичайно, важливіше друге. Якщо вже намагатись шукати наші проблемні/вразливі місця, то краще звернути увагу на інституції — цей напрямок теж прописаний у тій же безпековій угоді України з США",
— говорить політолог.

На її думку, мова йде про великий шмат роботи для усіх всередині країни, якщо ми дійсно хочемо стати сильними та невразливими зсередини, і вибудовувати правильні відносини по лінії держава-громадянин.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що 16 червня під час Саміту Ірак та Йорданія були серед країн-підписантів комюніке, проте наразі їхні підписи зникли з переліку на сайті МЗС Швейцарії. Офіс президента України перевіряє інформацію щодо відкликань підписів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини