Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Зважаючи на теперішній стан економіки та армії Росії, нині є "найгірший момент" для Заходу зменшувати свою підтримку Україні. Таку думку висловив у коментарі для Business Insider колишній командувач армією США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Марк Гертлінг.
Військова допомога Україні. Фото: 24 Канал
"Цей період є найбільш невідповідним для зменшення допомоги. Я дійсно переконаний, що Росія перебуває в критичному стані не тільки через свою армію, а й через економічну ситуацію", — зазначив він.
Гертлінг також додав, що підтримує зусилля нового президента США Дональда Трампа щодо мирного вирішення конфлікту, але підкреслив, що це не повинно здійснюватися за рахунок скорочення підтримки України.
"Зараз саме час продовжувати тиск на російський уряд, особливо на президента Путіна, і покласти край цьому", — сказав він.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна також погодився з таким підходом. Він підкреслив, що Захід має продовжувати підтримку України, хоча б частково, оскільки країна фактично бореться з Росією від імені Заходу.
"Українці воюють не лише за себе і нас, а й фактично замість нас", — зазначив Цахкна.
Він додав, що для того, щоб зупинити Путіна, Захід має підтримувати Україну, оскільки це найефективніший і найекономніший спосіб.
"Україна не просить наші війська приїхати і воювати", — зазначив він.
Цахкна також вважає, що введення додаткових санкцій проти Росії, зокрема щодо її нафтової промисловості, в поєднанні з продовженням підтримки України, може послабити позиції Кремля перед можливими мирними переговорами.
"Досягнення миру має відбуватися через силу", — сказав він, посилаючись на відомий вислів епохи Рейгана, який часто цитує Трамп.
"Коментарі" вже писали, що українська влада розпочала активну дипломатичну кампанію, спрямовану на те, щоб знайти необхідні важелі для впливу на Дональда Трампа в тому, що військова допомога для Києва не може бути припинена, оскільки це може вплинути на глобальне лідерство США.
Новини