Головна Новини Суспільство Війна з Росією Захід примушує Україну мобілізувати молодь і домовлятися з РФ: які інтереси переслідують США
commentss НОВИНИ Всі новини

Захід примушує Україну мобілізувати молодь і домовлятися з РФ: які інтереси переслідують США

Україна частково пішла на поступки Заходу, запропонувавши контракт для молоді, яка не підлягає мобілізації

14 лютого 2025, 11:44
Поділіться публікацією:

Західні партнери наполягають на зниженні призовного віку в Україні, проте такий крок може бути частиною маніпулятивної стратегії, написав в своїй колонці на "Главреді" політолог Петро Олещук. Він підкреслив, що президент України неодноразово наголошував, що міжнародні союзники не виконали своїх зобов’язань щодо постачання техніки та озброєння. Обіцянки залишилися лише на словах.

Захід примушує Україну мобілізувати молодь і домовлятися з РФ: які інтереси переслідують США

Мобілізація з 18 років

Олещук припускає, що такі заяви можуть слугувати способом перекладання відповідальності на Київ. У разі скорочення військової допомоги можуть з’явитися аргументи на кшталт: "Ми були готові підтримувати, але Україна навіть не хоче переглянути призовний вік". Використовується історична аналогія: під час Другої світової війни до армії мобілізували 18-річних, а якщо Україна цього не робить, значить, війна "не така серйозна".

При цьому експерт відзначає, що запровадження спеціальних контрактів для молоді 18–24 років може стати додатковим стимулом для поповнення лав ЗСУ. Однак чи дасть це значний ефект – поки невідомо. При цьому це рішення навряд чи напряму пов’язане з вимогами партнерів. Радше воно зумовлене об’єктивною потребою в доукомплектуванні армії, додав експерт.

Водночас, говорить Олещук, українська влада розглядає це питання і з точки зору суспільної стабільності. Адже навіть масове залучення новобранців не вирішить проблему нестачі техніки та озброєння. Крім того, обіцяне фінансове забезпечення для контрактників потребуватиме значних ресурсів. Ймовірно, цей аспект обговорюватимуть із західними партнерами, щоб залучити додаткове фінансування припускає політолог.

"Загалом, ідея зниження призовного віку не надто популярна, хоча багато хто визнає, що рано чи пізно до цього доведеться вдатися. Водночас, враховуючи низьку народжуваність в Україні, це рішення не стане "чарівною кулею", яка радикально змінить ситуацію на полі бою в контексті наповнення ЗСУ військовослужбовцями, проте може мати негативні наслідки для соціальної стабільності українського суспільства", — говорить експерт.

Окрім того, додає він, виникає й інше питання: мобілізація – заради чого? США натякають, що Україна має готуватися до "болісних компромісів", але як у такій ситуації пояснити українцям необхідність мобілізації.

До того ж, обсяги допомоги Україні напряму залежать від політичних рішень партнерів. Наприклад, питання далекобійних ракет не має стосунку до мобілізації, але довгий час їх не постачали через небажання завдавати Росії критичних втрат.

"Як саме США планують схиляти всіх до компромісів – незрозуміло. Які інструменти для цього вони мають – теж не зовсім ясно. Тому не виключено, що жодних серйозних зрушень у цьому напрямку найближчим часом, тобто у першому півріччі цього року, взагалі не відбудеться", — додав політолог.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чи всі 18-річні зможуть підписати контракт.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини