Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Західні партнери активно обговорюють можливість розміщення військ НАТО в демілітаризованій зоні України після укладання мирної угоди. Про це повідомляє CNN з посиланням на високопоставленого європейського чиновника.
Війська НАТО. Фото: УНН
Зазначається, що присутність військ НАТО на лінії фронту України може допомогти стримати Кремль від подальших спроб повільного просування.
Очільник місії ОБСЄ у 2014 – 2015 роках Олександр Хуг наголосив, що припинення вогню ніколи не буває без порушень.
"Головне питання полягає в тому, як угода враховує санкції та механізми для їхнього виконання. Хоча ситуації тоді і тепер різні, уроки, отримані 10 років тому, залишаються актуальними й сьогодні", — підкреслив Хуг.
Кая Каллас, висока представниця ЄС у закордонних справах, висловила впевненість у можливості перемоги України за належної міжнародної підтримки.
"Безпека Європи на кону. Якщо Україна програє, наслідки будуть набагато серйознішими, ніж якщо ми будемо допомагати. Путін демонструє повне ігнорування міжнародних норм, і йому не можна довіряти. Без надійних гарантій будь-яка мирна угода швидко розпадеться, а Росія знову переозброїться і повернеться до агресії", — заявила Каллас.
Вона також попередила, що погані мирні угоди можуть призвести до нових воєнних конфліктів, як це було раніше. Важливо винести уроки з минулого та забезпечити довготривалу стабільність майбутніх угод.
Згідно з повідомленням Bloomberg, європейські союзники України висловлюють обережний оптимізм щодо того, що повернення Дональда Трампа до Білого дому не призведе до тиску на Київ із вимогою укладення мирних переговорів з Москвою.
Портал "Коментарі" писав, що У період з 23 грудня до 5 січня Білорусь наростила військову присутність в українському прикордонні, про що повідомила моніторингова платформа “Беларускі гаюн".
Новини