Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
На білоруській території наразі не зафіксовано формування ударних сил, що могли б становити безпосередню загрозу для України. Водночас північний напрямок залишається зоною підвищеного ризику, тому наша держава продовжує зміцнювати оборону на цьому відрізку. Про це в ефірі телемарафону повідомив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України.
Фото: 24 Канал
За його словами, українські прикордонники пильно відстежують ситуацію в Білорусі, зокрема у контексті майбутніх спільних військових навчань із Росією, які мають стартувати у вересні.
"Незалежно від того, в якій фазі перебувають навчання — активній чи пасивній — напрямок із боку Білорусі залишається потенційно небезпечним. Україна продовжує вдосконалювати інженерні бар’єри та оборонну інфраструктуру вздовж кордону", — наголосив Демченко.
Він застеріг, що під час активної фази навчань можливе зростання загрози провокацій або інших дестабілізаційних дій із боку союзників у рамках так званої "Союзної держави".
Спільні стратегічні маневри Росії та Білорусі "Захід-2025" заплановані на середину вересня 2025 року. Ці навчання проводяться кожні два роки з 2009 року й включають залучення особового складу, техніки та резервістів обох країн.
Хоча офіційний Мінськ заявляє про участь понад 13 тисяч військових, аналітики — зокрема естонської розвідки — припускають, що з урахуванням тилового забезпечення та резервів реальна чисельність може сягнути до 100 тисяч осіб. Підготовка до цих навчань триває ще з жовтня 2024 року.
Як вже писали "Коментарі", прогнозувати подальші кроки президента США Дональда Трампа складно через його відомий імпульсивний стиль управління. Втім, політичний аналітик та керівник Центру сприяння реформам Георгій Чижов переконаний, що основний вектор уже зрозумілий: Трамп остаточно розчарувався у спробах досягти домовленостей з російським диктатором Володимиром Путіним дипломатичним шляхом і переходить до жорсткішої стратегії.