Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
У мережі поширюються відео, що фіксують свідоме перешкоджання діяльності військовослужбовців ТЦК та СП, причому деякі громадяни відкрито заохочують інших до таких дій.
Фото: колаж порталу "Коментарі"
У Сухопутних військах ЗСУ повідомляють, що така поведінка може бути покарана реальним тюремним терміном.
"Важливо знати, що будь-яке умисне перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовців, включаючи погрози, моральний тиск, застосування фізичної сили чи пошкодження автомобілів, є серйозним правопорушенням і кваліфікується за статтею 114-1 Кримінального кодексу України. За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 8 років", – зазначають у відомстві.
Повідомляється, що саботаж роботи цих установ безпосередньо впливає на здатність Збройних Сил України та інших військових формувань ефективно виконувати свої завдання.
"Наголошуємо: кожен з громадян, хто досяг 16 років і перебуває в осудному стані, може нести відповідальність за такі дії. Важливо розуміти, що намір чинити перешкоджання – навіть якщо результат не був повністю досягнутий – уже вважається правопорушенням. Це стосується як свідомого бажання завадити роботі ТЦК та СП, так і дій, коли людина усвідомлює можливі наслідки, але все одно їх ігнорує", – додають у Сухопутних військах.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що мер Харкова Ігор Терехов засудив насильницькі дії співробітника ТЦК щодо цивільного мешканця міста, який є вчителем історії, прав людини та "Захисту Вітчизни". Класним керівником 8 класу.
"Чоловік, який мав законне право на бронь і під час зустрічі з представниками ТЦК надав відповідні документи. Все це зафіксовано на опублікованих кадрах, як і те, що він не порушував закон, не провокував конфлікту і не чинив опору. Він поводився спокійно і не виявляв жодної агресії, але це не зупинило застосування до нього сили", – зазначив Ігор Терехов.
Новини